Lęk będzie i nic na to nie poradzisz… co możesz z tym zrobić?

Lęk będzie i nic na to nie poradzisz! Co zrobisz, aby działać mimo przeciwności? 

Czy boisz się zacząć? Nie wiesz, jak to będzie i nie masz sił do działania? Czy coś Cię blokuje przed rozwojem? Co sprawia, że czujesz lęk i jak sobie z nim radzisz? 

Lęk będzie i tego nie zmienisz! 

Zastanów się nad tym, czy lęk nie za często powoduje, że czegoś nie robisz? Że nie masz efektów, bo się czegoś boisz? Wiele osób się boi i nie robi dużo, aby się rozwijać. I to jest mega przygnębiające. Jest smutne dla każdego, kto doświadcza lęków. I przez to nie ma się motywacji do działania. Trzeba więc działać każdego dnia i rozwijać się mimo przeciwności. Łatwo jest jednak napisać, aby się nie bać! Łatwo jest powiedzieć: “nie bój się!”. 

A tak trudno jest pokonać ten lęk. Tak trudno jest się rozwijać i działać z lękiem. Boimy się często samego lęku i przez to nie idziemy naprzód. Przez lęk nie ma efektów. Nie ma sił do działania, bo energia maleje przez lęk. Wiem po sobie, jak ciężko jest pracować z lękiem. Bardzo ciężko jest robić to, czego się boimy. Jak trudno jest się zmienić, gdy powinniśmy coś zrobić, a się tego boimy. I lęk nie pomaga w działaniu. Lęk powoduje, że nie działamy i przez to nie ma sukcesów. Ale jak nad tym pracować? Jest jeden sposób. Pomału działać z lękiem. Pracować mimo poczucia lęku. Każdego dnia zrobić coś, czego się boimy. Może zaplanuj sobie, że codziennie zrobisz coś i odważysz się działać. Czy to będzie nagrywanie. Czy to będzie telefon. Czy zrobienie cokolwiek innego, co sprawi, że poczujesz lęk, ale będziesz działał mimo jego poczucia. To bardzo łatwo napisać. Bardzo łatwo… ale dużo trudniej zrobić! 

Bo nie raz lęk nas paraliżuje i nie myślimy normalnie. Chcemy szybko uciec od lęku. Wiele osób dopada też atak paniki, który wcale nie jest przyjemny. Wiem po sobie, jak ciężko jest pracować z lękiem. Jak ciężko jest pokonać lęk i wszystko, co go powoduje. Jak ciężko jest działać, gdy czuje się ten niepokój. Ale co można zrobić, aby przestać go czuć? Czasem pomoże psycholog, czasem sam się tak za siebie weźmiesz, że w końcu powiesz: STOP – nie chcę już czuć się tak, jak się czuję i chcę zmiany. I wtedy szuka się możliwości, jak na przykład ja to robię. Szukam możliwości rozwoju i zmiany w życiu. I jest to bardzo trudna i wyczerpująca droga. Bardzo trudno jest działać i pracować nad sobą, gdy jest tyle przeszkód na drodze. Pojawiają się nowe przeciwności nie działa się dobrze. Raz jest lepiej, a raz gorzej. Więc trzeba działać i rozwijać się oraz cieszyć się z każdego sukcesu. I pracować nad tym, co robimy źle. To jest wspaniała droga, ale bardzo trudna. Bardzo trudna…

Lęk będzie i nic na to nie poradzisz, ale czy jedynym wyjściem jest poddanie się?!

NIE!

Więc zabierz się z siebie i zacznij działać. Rozwijaj się mimo przeszkód na drodze. A będzie ich naprawdę sporo. Pokaż sobie, nie tylko innym, ale sobie, że jesteś wartościowym człowiekiem i możesz pokonać swoje obawy. Masz w sobie siłę, ale musisz ją w sobie odkryć. Każdego dnia robić coś w kierunku osiągania celów. Czeka Cię wspaniała droga, ale nie możesz się poddawać! Tylko praca nad sobą i nad tym, co Ci przeszkadza, spowoduje, że będziesz coraz lepszym człowiekiem. Inspiruj siebie i innych, aby osiągali swoje cele! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty pracujesz nad sobą?

Scroll to top