Każdy jakoś zaczyna… ale bez działania nie ma nic!

Każdy jakoś zaczyna, a jak Ty chcesz zacząć? 

Na pewno chciałbyś mieć szybkie efekty. Ale nie ma co na nie liczyć! Na sukcesy trzeba sobie zasłużyć! Nic samo się nie zmieni, jeśli nie zaczniesz działać! 

Każdy jakoś zaczyna…

Jak Ty zaczynałeś, pamiętasz? Czy było łatwo? 

Nie ma co, trzeba zacząć od podstaw!

Nie każdy chce się uczyć od podstaw, tylko chce już być zaawansowanym. A nie przeskoczysz swojej drogi! Nie ma tak łatwo, jakby się wydawało. Trzeba zacząć od tego co daje Ci fundamenty. Czyli najpierw parę książek do przestudiowania. Potem jakieś szkolenia i dopiero pierwsze działania. Tak powinno się zaczynać działać w danym temacie. I może to wydaje się łatwe, ale wcale takie nie jest, bo trzeba dużo motywacji, aby osiągnąć swoje cele i nauczyć się danego tematu. Poznanie podstaw, to według mnie pierwszy krok. A nie kombinowanie i działanie na czuja. Wszystko ma mieć swoją kolejność. Wszystko co robisz na początku jest ważne, aby dowiedzieć się, czy temat faktycznie Cię interesuje. Czy jarają Cię podstawy? Czy wiesz, co jest dla Ciebie ważne w tym temacie? Dowiesz się tego, jeśli przejdziesz początki danego tematu. Więc zabierz się do pracy i miej w głowie to, że każdy jakoś zaczyna, ale Ty zaczniesz z przytupem i będziesz uczyć się podstaw… bo tylko wtedy dowiesz się, czy nadajesz się do danego tematu. 

Trzymaj się jednego.

Nie kombinuj i nie zmieniaj ciągle zdania o tym, czego chcesz się uczyć. Sprawdź najpierw czy chce Ci się działać w danym temacie. Czy faktycznie chciałbyś to robić w swoim życiu? Czy nauka danego tematu sprawia Ci przyjemność? Zastanów się nad tym… zastanów czy chcesz się nauczyć danego tematu jeszcze głębiej? Jeśli tak, to naprawdę super! Jeśli nie, to wybierz coś innego…Wszystkiego można się dziś nauczyć. Masz wiele możliwości działania w różnych tematach, ale naprawdę dobrym możesz być może w dwóch czy trzech. Ale każdego musisz się uczyć po kolei, aby poznać podstawy i podjąć kolejne kroki działania w danej niszy. Nie będziesz mistrzem we wszystkim. Każdy temat wymaga czasu, aby poznać go na poziomie eksperckim! Więc nie licz na szybkie efekty… 

Jak tu się utrzymać ponad konkurencję?

Co zrobisz lepiej od swojej konkurencji? Co innego oferujesz i czym się wykażesz? Każdy jakoś zaczyna, ale musisz od początku wiedzieć, że będzie konkurencja. Że będzie się działało różnie i nie zawsze pokonać swoich konkurentów. Nie zawsze będzie Ci łatwo i przyjemnie się działało. Musisz więc wyprzedzić w czymś konkurencję. Pokazać coś innego swojej niszy. Więc czeka Cię sporo pracy, aby być naprawdę konkurencyjnym. Możesz konkurować ceną, ofertą, rodzajem produktów czy usług, ale nie możesz zapominać, że każdy jakoś zaczyna i że Ty też zaczynasz! Też potrzebujesz czasu na naukę i zdobywanie doświadczenia. Więc bycie konkurencyjnym też jest trudne i wymaga pracy nad swoim warsztatem umiejętności. Zacznij myśleć, jak Ty możesz się wybić w swojej niszy? Co możesz zrobić naprawdę dobrze i przez to przegonić konkurentów. 

Do kogo kierujesz swoje działania?

Kim jest Twoja grupa docelowa? Do kogo kierujesz swoje działania w danym temacie? Jaką społeczność chcesz wokół siebie stworzyć? Nie będzie to łatwa praca, więc musisz dużo działać w niszy, aby poznać swoich potencjalnych klientów. Co zrobisz, aby poznać swoją niszę? Co zrobisz, aby się wybić? Do kogo będziesz kierować swoją ofertę? Jaką sprzedaż chcesz mieć? Nie ma nic bez działania i rozwijania siebie. Możesz mieć rezultaty, ale trzeba działać każdego dnia bez wymówek. Więc nie ma co się zastanawiać! Trzeba rozwijać swoje umiejętności i zrobić wszystko, aby stać się specjalistą w danym temacie. Pomyśl nad dobrym planem i do pracy! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Czego Ty chcesz się nauczyć?

Scroll to top