Jakie są sekrety social media? Jak je wykorzystać do swoich działań?

Jakie są sekrety social media? Dlaczego tak wiele czas spędzamy w portalach społecznościowych? 

Zastanów się nad tym, jak możesz wykorzystać social media w swojej działalności? Masz dzięki tym stronom wiele możliwości! Nie możesz jednak tylko opierać się na tych stronach! 

Czy sekrety social media to jakaś magia? 

Nie. Po prostu spędzamy tam dużo czasu i reklamodawcy to zauważyli. Dlatego robią wszystko, aby zostawić nas na tych stronach jak najdłużej. Tutaj nie ma sekretu. To po prostu dobry marketing i psychologia. Więc Ty też możesz wykorzystać odpowiednie mechanizmy na tych stronach, jak reklama czy dzielenie się kontentem. Jak Ty możesz wykorzystać te strony? Możesz tam być, ale nie możesz zapominać o tym, że nie wszystko, co tam piszesz dotrze do wszystkich. Są algorytmy i bez reklamy nie dotrzesz do swojej grupy odbiorców. Więc same strony zachęcają nas do kupna reklamy i celowania do konkretnej grupy osób. Każda strona chce zarobić, więc nie ma co się dziwić. Ale jak masz na nich swoich klientów, to nie ma co się zastanawiać, tylko trzeba tam być i dzielić się wartościom. 

Co Ty możesz zrobić, aby Twój blog był taką stroną, którą każdy chce odwiedzić? Jak możesz przyciągnąć do Ciebie swoich klientów? Warto Według mnie blogować, bo Ty tam rządzisz! Jeżeli działasz zgodnie z prawem, to możesz mieć co chcesz! Możesz dzięki swoim mediom społecznościowym przekonać do swojego bloga i dawać wartość na blogu. Budując listę adresową, masz jeszcze większe możliwości, bo są tam ludzie, którzy są zainteresowani! Więc sekrety social media to przyciągnięcie do swoich stron i korzystanie z własnych baz klientów! Tak powinno się działać w Internecie. Na pewno to wymaga dużo pracy i zaangażowania, ale nic na to nie poradzisz! Nie ma co się poddawać, tylko działać z tym, co masz! Zastanów się też nad tym, co dla Ciebie jest ważne w dotarciu do klienta? Jaką wartość chcesz mu dać? Na pewno czeka Cię wiele do zrobienia, aby mieć swoje bazy klientów w danym temacie. To jest według mnie te sekrety social media… To tylko działanie w taki sposób, aby przyciągnąć do siebie klientów. 

Tu nie ma żadnej filozofii. Tylko działanie i logiczne myślenie. Więc wyciągnij swoje wnioski ze swoich działań… czy robisz wszystko, aby osiągnąć swoje cele? Wiesz, do czego dążysz w swojej niszy? Masz jakiś pomysł na siebie? Wiesz, co chcesz zmienić, aby ludzie byli w Twoich bazach? Aby utworzyć własną listę klientów? Masz wiele reklam na FB czy Google, które możesz wykorzystać, aby budować rdzeń swoich działań marketingowo – sprzedażowych. Nic nie przychodzi samo i trzeba wiele rzeczy testować, ale nie ma co się poddawać. Zacznij szukać możliwości w tych portalach. Szukaj, jak możesz je wykorzystać do swoich działań w Internecie? Jaki Ty masz pomysł na siebie? Co możesz zmienić w życiu innych ludzi, dzięki dotarciu do nich poprzez media społecznościowe? Nie będzie Ci lekko na początku, bo trzeba dobrze poznać swoją niszę, aby widzieć, co przyciąga ich do Ciebie i Twojej marki. Możesz budować bazę swoich klientów też na tych stronach, ale nie dotrzesz do wszystkich bez reklamy, ale nie każdego na to stać… Więc trzeba kombinować. Szukać i tworzyć dużo za darmo, aby przyciągnąć ludzi do swoich stron. Jaki Ty masz pomysły na swoje profile?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty wykorzystujesz media społecznościowe?

Scroll to top