Jak znaleźć pomysł na bloga? Co warto wiedzieć?

Jak znaleźć pomysł na bloga i wyróżnić się ponad konkurencję? Co masz do przekazania innym?

Na pewno blogowanie wydaje się łatwe, gdy patrzy się z boku. Jednak wcale tak nie jest! To wymagające dużo działania i czasu zajęcie, więc jak nie masz na to pomysłu, to nie ma co zaczynać! Jaki Ty masz pomysł na siebie? Co chcesz przedstawić swoim odbiorcom i jak chcesz blogować? 

Jak znaleźć pomysł na bloga w tych czasach?

Zastanawiałeś się nad tym, o czym chcesz blogować? Co chciałbyś zmienić w swoim życiu, dzięki blogowaniu? Co chcesz zmienić w życiu swoich odbiorców? na blogowanie potrzeba dużo czasu i zaangażowania. Wiesz, o czym Ty chcesz blogować i jak znaleźć pomysł na bloga? Na pewno potrzebny jest pomysł i dobre zbadanie potrzeb niszy. Bez tego nie ma co zaczynać… Na pewno warto dzielić się swoją pasją i o tym warto na początek blogować. Blog bardzo rozwija autora, bo trzeba zdobyć wiedzę i umieć ja potem wykorzystać i się nią podzielić. Więc to sporo pracy… zwłaszcza na początku! Na pewno warto blogować, aby zbudować sobie markę w danej niszy. Czy Ty masz sposób na swoją markę? Wiesz, do czego dążysz? Na pewno czeka Cię wiele pracy nad swoimi artykułami. Jesteś na to gotowy?

Wiele osób zadaje sobie to pytanie. I nie ma jednej dobrej odpowiedzi dla każdego. Zależy to od tego, ile masz wiedzy, jakim tematem chcesz się zająć i tym, ile masz czasu na blogowanie. Nie ma nic za darmo, więc musisz się zastanowić dobrze nad swoim blogiem, aby zbyt szybko się nie poddać. Wiele osób pisze o tym co jest popularne, ale nie zna się na tym. Takie podejście na początek nie jest dobre według mnie. Trzeba na początku spróbować coś z kręgu swoich zainteresowań, aby zobaczyć, czy blogowanie jest dla Ciebie… Nie zaczynaj pisać o tym, co jest popularne. Pisz o swoich pasjach i losach działania w danej niszy. Takie pokazywanie swojej drogi też jest bardzo ciekawe. Ale to wszystko zależy od wielkości niszy. Bo wybór wielkości nisz też jest ważny! Musisz mieć jakiś odbiorców. Bez czytelników, nie ma bloga, więc trzeba się zastanowić dobrze nad niszą i ją zbadać! 

Na pewno trzeba zrobić sobie burzę mózgów i zobaczyć, co Cię interesuje. Potem trzeba sprawdzić, czy nisza ma jakieś wyzwania do pokonania. Zobaczyć, czy masz rozwiązanie dla niszy. Bez tego nie ma co zaczynać! Dobrze zbadanie niszy powoduje, że masz pewność, że po ciężkiej pracy, pomysł wypali. Trzeba dobrze zbadać potrzeby niszy i to, jak chcesz działać w Internecie. Co Ty masz do zaproponowania swoim odbiorcom? Czy masz jakiś unikalny pomysł dla danej branży? Wypisz sobie na początku, o czym chciałbyś blogować. To pierwszy krok! Potem sprawdź, jaki temat byłby dla Ciebie idealny? O czym chciałbyś pisać? W jakim temacie czułbyś się dobrze? Zastanów się nad tym dobrze, co zrobić, aby osiągnąć swoje cele blogowania? Czy masz coś ciekawego do przekazania? Zobacz, jakie są blogi w danej branży… czy jest duża konkurencja? Co możesz zyskać, dzięki pracy nad swoim blogiem? Jaką markę możesz zbudować? Zobacz, co robi konkurencja i jak duża ona jest? Co Ty możesz wdrożyć na swoim blogu, aby się wyróżnić? Zastanów się nad tym dobrze! 

Sprawdzaj, jakie artykuły są chętnie czytane? Co masz do zaproponowania swoim odbiorcom? Sprawdź pierwsze statystyki i zobacz, co dla Twoich czytelników jest ważne? na pewno czeka Cię sporo pracy na starcie, ale nie poddawaj się zbyt szybko! Na pewno warto śledzić swoich odbiorców. Trzeba się nauczyć wyciągać wnioski ze swoich działać i ze statystyk, jakie masz. Pytaj się też w komentarzach, co chcieliby czytać na Twoim blogu. Może miej swój newsletter i pytaj w mailach o wartość, jaką możesz dostarczyć? Zastanów się dobrze nad tym, co możesz dostarczyć wartościowego? Czy masz coś unikalnego dla swoich czytelników? Czym Twój blog może się wyróżnić? Zastanów się nad tym na początek i sprawdź to, jak działa Twoja konkurencja! Warto śledzić jej poczynania i to, jakie ona rozwiązania stosuje! 

Dziel się czytelnikami swoją wiedzą i praktyką. Takie blogi są ciekawe i mogą mieć potencjał na wzrost. Pokaż swoje porażki i dobre decyzje. Pokaż swoją drogę do celu. Zobacz, ile można się dowiedzieć z bloga, gdzie autor dzieli się swoim doświadczeniem. Możesz osiągnąć naprawdę wiele, więc zrób wszystko, by osiągnąć swoje cele! Będzie ciężko, ale się nie poddawaj! Zachęcaj do interakcji. Niech Twoja społeczność będzie żywa! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top