Jak zbudować popularnego bloga? Czy to łatwe zadanie?

Jak zbudować popularnego bloga? Czy jest to łatwe, czy trudne zadanie?

Nie jest to łatwe, bo trzeba dużo pracy, aby Twój blog był popularny i często czytany. Trzeba działać i nie ma co zbyt szybko się poddawać. Jakie Ty masz podejście do blogowania? Co chcesz zmienić w swojej branży, dzięki blogowaniu?

Jak zbudować popularnego bloga i co warto wiedzieć? 

Na początku warto wiedzieć, po co blogujesz i jakie masz w tym cele. Potem tylko czeka Cię dużo działania! Dlaczego warto blogować? 

Masz swoje miejsce.

To jest super zaleta bloga, że tworzysz swoje miejsce w Internecie. A według mnie jest to bardzo ważne! Nie ma nic lepszego niż dodawanie nowych wpisów i pomaganie ludziom w ich problemach. Jednak na to trzeba mieć czas, a niewiele osób to ma. I wtedy jest naprawdę ciężko działać z blogiem. Nie ma tak lekko, że sobie napiszesz kilkanaście wpisów i nagle będziesz mega blogerem. Tu trzeba więcej pracy i zaangażowania! Więc zabierz się za to! Określ swoje możliwości i działaj według swoich zasobów. Możesz mieć godzinę dziennie, więc napiszesz jeden dobry wpis za ten czas. Ale nie będzie to długi wpis. Możesz poświęcić cały tydzień na jeden artykuł i wtedy na pewno będzie to dobry wpis! Wszystko zależy od Twoich możliwości. Wszystko zależy, ile już wiesz i jaką wiedzą się dzielisz. Bo jest też tak, że nie każdy umie pisać na początku, więc musi się tego nauczyć. To też jest problem wielu blogerów, ale jak napiszesz ze sto artykułów, to powinieneś się wyrobić i mieć swój unikalny styl. W blogowaniu chodzi o to, aby dawać wartość i dzielić się tym, co masz do powiedzenia. Na pewno początki będą ciężkie, ale nie ma co się tym przejmować. Rób wszystko, by osiągnąć swoje cele i mieć kawałek Internetu dla siebie. Nie ma co się poddawać! Trzeba działać z mocą, jaką masz na daną chwilę… Z czasem zobaczysz, że blogowanie daje efekty i zaczniesz nad tym więcej pracować. Czy zajmie Ci to rok, czy dwa, to już nie ma znaczenia? Ważne, abyś był systematyczny w blogowaniu! Zastanów się nad tym, co chcesz robić w sieci i jakiego tematu się podjąć i zacznij działać w tym kierunku! Masz w sobie energię? Czujesz, że to dla Ciebie? To na co czekasz? 

Jak możesz pomóc innym?

Zastanów się nad problemami swojej niszy. Jak możesz przekazać wiedzę i doświadczenie? Czy chciałbyś się podzielić ze swoimi czytelnikami? Czy masz na siebie pomysł? Wiesz, co jest ważne, aby osiągnąć swoje cele? Czy przyjdzie Ci to łatwo? Na pewno musisz się wiele nauczyć, aby być specjalistą w niszy, ale musisz się też uczyć blogowania, promocji czy marketingu i sprzedaży, aby mieć z tego jakieś wyniki finansowe. Nic nie przyjdzie samo, więc zabierz się do pracy, aby osiągnąć swoje cele. Masz jakąś wiedzę, którą możesz się podzielić? Wiesz, do czego dążysz poprzez blogowanie? Chcesz wybić się ze swoją marką? Chcesz poszerzyć swoje zasięgi o Internet? Czy chcesz mieć po prostu coś do powiedzenia i przekazać swoje myśli do sieci? Zawsze jest coś ciekawego do napisania w niszy. Im więcej wiesz, tym łatwiej będzie Ci pisać. Dlatego warto się dokształcać i robić jak najwięcej, by mieć cel i do niego dążyć. Więc masz pomysł na to, jak możesz pomóc ludziom w danej niszy? Czy łatwo będzie Ci działać? Niekoniecznie! Bo ludzie mają wymagania co do blogów, ale staraj się z całych sił, aby mieć coś ciekawego do przekazania. Więc działaj i nie poddawaj się przy pierwszych pomyłkach.  

Na pewno nie jest lekko. 

I nigdy nie było! Trzeba wielu działań, aby osiągnąć swoje cele. Trzeba pracować nad tym, aby być ekspertem, aby być dobrym blogerem i mieć coś do powiedzenia w swojej branży. Więc to samo nie przyjdzie, jeśli nie zaczniesz nad tym pracować. To, że sobie działasz, to nic… ale trzeba też mieć kierunek, w jakim idziesz. Wiedzieć o swoich celach i dążyć do nich. Nic nie ma za darmo i trzeba sobie zasłużyć na rozwój. Wszystko w swoim czasie, ale nie ma co się poddawać. Ogarnij siebie i zacznij myśleć nad tym, co dla Ciebie jest ważne w blogowaniu. Myśl o swoich celach, gdy jest ciężko. Myśl nad tym, jak osiągniesz swoje cele. Czy będzie Ci zawsze szło dobrze? Nie! Bo będą ciężkie chwile i trzeba nad sobą wtedy zapanować i iść dalej. Więc nie ma co się poddawać, gdy coś nie wychodzi. Nie raz będziesz chciał się poddać, ale nie rób tego! Rób dużo, by osiągnąć swoje cele i rozwijać się w niszy. Bloguj kiedy możesz i myśl nad nowymi wpisami. Wszystko jest w Twoich rękach! Więc na co czekasz? Co chcesz zmienić w swoim życiu, dzięki blogowaniu i pracą nad blogiem? 

Po prostu zacznij!

To jest najtrudniejsze na początku. Wiem, jak ciężko jest zacząć z działaniem. Wiem, jak ciężko jest zacząć rozwijać się w danej branży. Bo nie raz się nie chce lub nie ma się wyników, jakie się oczekuje. Więc nie ma lekko. Zwłaszcza gdy nie ma się mentora na początku. Jest po prostu ciężko działać i zacząć. Ale musisz przetrwać to najgorsze. Więc na co Ty liczysz, gdy nie chce Ci się działać? Że coś samo się wydarzy i nagle będą wyniki? Na pewno ciężko jest przyznać się do lenistwa czy zbytnich oczekiwań, ale nie ma wyników bez pracy i zaangażowania! Więc do pracy! Zacznij i zobaczysz, że będziesz mieć wyniki! Nie ma co się poddawać zbyt szybko. Bo czeka Cię wiele rzeczy do ogarnięcia, aby mieć wyniki. Co Ty zrobisz, by osiągnąć swoje cele? Czy będzie Ci ciężko? Na pewno, ale nie ma co się poddawać! Jak zbudować popularnego bloga według Ciebie? Napisz w komentarzu! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Łatwo jest mieć bloga?

Scroll to top