Jak szukać niszy? Czyli co jest ważne na początku?

Jak szukać niszy odpowiedniej do Twoich zainteresowań i pasji? 

Szukanie swojej niszy nie jest łatwe. Nie raz nie wiemy, jak zacząć swoje działania online. Nie wiemy jaka nisza i co w niej można zyskać. Zastanów się, czy działanie jest dla Ciebie? Czy masz kilka tematów do spróbowania? Czy dalej szukasz? 

Jak szukać niszy w Internecie? 

Jest kilka porad co do tego, jak szukać swojej niszy. 

Jaki problem mają ludzie w niszy?

To podstawa w wejściu w daną niszę… Czy widzisz problem ludzi? Czego oni chcą? jakie mają problemy? Jaką wiedzę możesz im przedstawić, aby rozwiązali swój problem? Nie będzie to łatwe, ale jak poznasz komplikacje w życiu danej grupy, to możesz się w niej wykazać! Możesz wejść w niszę! Ale to tylko początek Twojego działania. To początek Twoich rozwiązań! To początek działania w Internecie. Im więcej wiesz o swoich potencjalnych klientach, tym lepiej dla Ciebie i rozwoju Twojej działalności. Zastanów się, co Cię interesuje i czy ludzie w tym temacie mają jakieś niepowodzenia… 

Jakie rozwiązanie możesz dać?

To kolejny sposób na to, jak szukać niszy. Jeżeli widzisz problem, to oznacza to, że możesz spróbować działać w danej niszy. Im więcej problemów, tym lepiej dla Ciebie i Twoich rozwiązań. Musisz dobrze określić możliwości swojej niszy. Zobaczyć, jak Ty możesz jej pomóc! Im więcej dajesz, tym lepiej dla Ciebie. Ale nie zawsze rozwiązanie jest jasne. Czasem trzeba coś rozwiązać inaczej od konkurencji. Stworzyć inne metody… Im lepsze masz produkty i usługi, które rozwiązują problem, tym lepiej! Nie możesz przestać szukać tej niszy. Nie możesz przestać działać, bo to trudne, aby poznać utrapienia swoich klientów. 

Czego potrzebują? 

Wiesz, czego potrzebuje konsument Twoich rozwiązań? Ile możesz zmienić w życiu innych osób? Zastanów się nad tym dobrze, bo to nie jest proste! Ludzie mają wiele wymagań co do produktów. Mają swoje oczekiwania i Ty możesz im sprostać. Możesz pokazać swoje możliwości. Dać kawałek rozwiązania i pokazać, że najlepszym wyborem jest Twoja firma. Im lepiej poznasz ludzi, tym lepiej dla Ciebie. To wymaga pracy, ale co zrobisz? Musisz zakasać rękawy i działać! 

Co możesz im sprzedać? 

Masz sposób na swoje produkty i usługi? Jakie rozwiązania możesz sprzedać? Czym możesz się wykazać? Masz naprawdę wiele możliwości w dzisiejszych czasach. Internet daje Ci ich naprawdę sporo. Możesz mieć dobre rozwiązania i szybko je pokazać i szybko rozpowszechnić. Co możesz sprzedać? Najlepiej jakieś dobre rozwiązania! Pokaż, że tylko Ty się liczysz w niszy. A to już wymaga ogromu pracy i pokazania możliwości Twoich rozwiązań. 

Zobacz na inne blogi. 

Zobacz, jakie blogi tworzy Twoja konkurencja? Czym się wyróżniają? Jakiego bloga Ty możesz prowadzić? Co możesz zrobić, aby stworzyć coś innego i lepszego? Samym blogiem można się naprawdę wykazać, ale trzeba to robić dobrze! Prowadzenie bloga to według mnie konieczność. Tak możesz pokazać swoją wiedzę i rozwinąć się w danym temacie. Im lepszy jesteś, tym lepsze lekarstwo dasz swoim klientom. Zrób wszystko, aby dać odpowiednią wiedzę, która pomoże Twoim klientom. Blog pozwoli Ci na lepsze działanie! Pozwoli na rozwój Twojego ebiznesu. 

Popatrz na konkurencję! 

Co robi konkurencja? Jak oni działają? Nad czym skupiają uwagę? Ile działają? Warto poznać konkurencję przed wejściem w niszę. Zobaczyć czy jest zainteresowanie danym tematem. Zobaczyć, co się sprzedaje i jakie rozwiązanie ma konkurencja. Im więcej wiesz na początku, tym łatwiej jest Ci poznać nisze i to, czy warto w nią wskoczyć i zacząć w niej działać! 

Ile masz wiedzy, aby zacząć bloga? Ile musisz się dokształcić? 

Na pewno musisz wiedzieć dużo w danym temacie, aby pomagać innym. Aby się rozwijać, to musisz mieć cel i plan. Dlatego to, jak szukać niszy jest takie ważne. Bo to daje Ci dane, które stwierdzą czy nadajesz się do niszy ,czy nie. Im więcej wiesz o niszy, tym łatwiej jest Ci poznać potrzeby i problemy. 

Zastanów się dobrze nad wyborem niszy… 

Nie podejmuj decyzji za szybko. Bo to może być decyzja na lata, aby nie skakać z jednego tematu na drugi. Warto się zastanowić, czy chcesz się rozwijać w danym temacie. Czy to zgodne z Twoimi celami, priorytetami czy wartościami… Musisz się postarać nad tym, czy nisza Cię interesuje. Czy chcesz się uczyć tego tematu? Czy masz na tyle motywacji? Im więcej wiesz w procesie szukania niszy, tym łatwiej jest podjąć dobrą decyzję. Nie śpiesz się! Dobrze poznaj swoje zainteresowania i pasję, aby wybrać temat, który da Cie wiele możliwości, jeśli będziesz działać. 

Jak szukać niszy według Ciebie? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Pochwal się jaki temat jest Twoją pasją? Mój to marketing i sprzedaż!

Scroll to top