Jak sobie poradzić z rozczarowaniem? Czy łatwo jest nad sobą pracować?

Jak sobie poradzić z rozczarowaniem? Czy ciężko jest przyznać się do swoich błędów? 

Czasem porażki bardzo bolą i czujemy rozczarowanie tym, że się nie udało. Ale czemu czujemy się rozczarowani? Bo mamy za duże oczekiwania i nie wiemy dokładnie czego od siebie oczekujemy i potem tworzą się takie myśli, że musisz to czy tamto. 

Jak sobie poradzić z rozczarowaniem?

Jest taki sposób na to, aby nie czuć rozczarowania. Trzeba mieć troszkę mniejsze wymagania wobec siebie i dużo pracować nad sobą, aby wiedzieć czego się chce. Bo potem myślisz o tym, aby mieć takie lub inne sukcesy i one się nie wydarzają i co wtedy? Czujesz rozczarowanie! Więc to też jest ważne, aby nie wejść na kilka poziomów wyżej. Wszystko po kolei. Nie ma co skakać zbyt daleko! Więc zastanów się nad tym, czy zawsze musisz być najlepszy od innych? Czy wolisz być lepszy od samego siebie? To jest dobre podejście według mnie. Więc trzymaj się swoich zasady i zbyt dużo nie się przejmować innymi. To Twoje życie i Ty masz kontrolę nad tym, do kogo się porównujesz. 

Więc zabierz się za pracę nad sobą! Działaj pomału i w swoim tempie. Nie musisz gonić za innymi. Działaj według swoich zasad i nie miej dużych oczekiwań na początku. Wszystko przyjdzie w swoim czasie, więc działaj najlepiej, jak potrafisz. Masz wiele możliwości w Internecie, więc poszukaj tematu, który Cię interesuje. Zobacz, co jest Twoja pasją i co możesz zmienić w swoim życiu, dzięki temu, że robisz to, co lubisz. Czy nie łatwo jest się rozwijać, gdy robi się to, co Cię kocha? Może wtedy nie ma się oczekiwań, że musisz to czy tamto… po prostu robisz, to co lubisz i czujesz satysfakcję z codziennych działań. Więc zabierz się także za pracę nad sobą. Trzeba się rozwijać w swojej branży! A unikniesz rozczarowania, jeśli masz dobry cel i plan i wiesz, do czego dążysz. Więc praca w temacie, który Cię interesuje dodaje Ci energii i nie czujesz nad sobą takiej presji, że inni mają lepiej. Nie czujesz rozczarowania do siebie, jeśli porównujesz się tylko do siebie. Nie masz tej presji, że masz być dalej od kogoś lub mieć lepsze wyniki. Tego można się nauczyć, więc pokaż sobie, że możesz być tylko lepszą wersją siebie! 

Poza tym rozczarowanie nie jest wieczne i możesz pracować nad swoim myśleniem. Nie musisz się wszystkim dołować. Masz wybór nad czym myślisz i masz kontrolę nad myślami. Nie ma co się poddawać, gdy przyjdzie rozczarowanie. Wyciągnij wnioski i zacznij działać dalej. Pokaż sobie, że poradzisz sobie w każdej sytuacji i możesz pokonać przeciwności losu. Możesz mieć nad sobą kontrolę! Masz kontrolę, tylko musisz działać każdego dnia i poszerzać swoje kompetencję. Nie jest to łatwa droga, ale nie ma co się poddawać, gdy coś nie wychodzi. Zacznij panować nad swoimi myślami i nad tym, jak się czujesz. Opiekuj się swoim myślami. Sprawdzaj jakie myśli na Ciebie wpływają i jak możesz zmienić postrzeganie świata. Możesz wiele, więc uwierz w siebie i zacznij pracować nad każdą myślą! Możesz osiągnąć sukces, ale nie poddawaj się i rozwijaj mimo przeciwności. 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty pracujesz nad swoimi myślami?

Scroll to top