Jak możesz osiągnąć cele?

Jak możesz osiągnąć cele? Zastanawiałeś się, co zrobić, by być na lepszej pozycji niż teraz? 

Osiąganie celów to podstawa w rozwoju. Na pewno bez tego nie ma co zaczynać działać. Czeka Cię wiele pracy, by Twoje cele stały się rzeczywistością. To wiele pracy i wyrzeczeń, ale nie ma co się poddawać! 

Jak możesz osiągnąć cele?

Nie jednak tak, że sobie pomyślisz o celu i on już jest spełniony. Na sukces musisz sobie zasłużyć i zrobić wszystko, by osiągnąć swoje marzenia. Co możesz zrobić, aby te myśli i działania przyniosły efekty? 

Na pewno musisz dobrze określić swoje cele. Samo myślenie i mówienie nic nie da. Musisz być bardzo wytrwały i dobrze określić swoje cele. Dokładnie musisz się dowiedzieć, co jest ważne dla Ciebie w danym czasie. Jak zmierzysz, czy cel, który obrałeś, faktycznie się realizuje? Określ dobrze, co chcesz osiągnąć i ile chcesz mieć z tego pieniędzy. Co chcesz robić? Działać na etacie? Na dobrym stanowisku? Działać jak przedsiębiorca? I mieć własne produkty czy usługi? Jakie umiejętności chcesz rozwinąć? Jakie chcesz mieć wakacje? Jaki dom? Jaki samochód? Określ dokładnie wszystko i przede wszystkim miej termin osiągnięcia celu. Napisz sobie swój idealny dzień za 5 lat? Co robisz i z kim współpracujesz? Określ, co robisz o danej godzinie… ile śpisz? Czy ćwiczysz? Co jesz? Co pijesz? Jakie masz spotkania? Jakich masz współpracowników? Opisz dosłownie wszystko i zastanów się, jak możesz dotrzeć do swojego idealnego dnia? 

Na pewno musisz sobie podzielić cel na mniejsze kawałki. Jak chcesz zarabiać 10 000 złotych miesięcznie, to podziel sobie na ten rok, że będzie to 2 tysiące miesięcznie. I co każdy miesiąc, działać coraz więcej i bardziej produktywnie, aby zarabiać więcej. Na pewno to sporo pracy, ale nie możesz się poddawać. W końcu osiągniesz cel… oby w takim terminie, jak sobie ustaliłeś Ale żeby nie mieć dużo na głowie, to musisz cel podzielić na kawałki. Nie jesteś w stanie od zera przejść na 50 tysięcy bez doświadczenia. Nie rób wszystkiego na raz, bo Cię to tylko przygnębi… Zrób taki cel, aby był on na teraz łatwy do wykonania. Na przykład tysiąc złotych na miesiąc i tak dalej… Nie zbudujesz sukcesu bez fundamentów. Zrób sobie dobry plan na każdy dzień i codziennie pracuj coraz lepiej. Każdy krok to krok bliżej sukcesu, więc motywacji nie zabraknie! 

Jeżeli coś osiągnąłeś, jakiś kamień milowym, to warto nagrodzić się za osiągnięcia. To może być coś małego… nie musisz sobie kupić domu. Ale jakiś wypad do dobrej restauracji czy jakieś ulubiona potrawa. Albo jakaś gra komputerowa, dla relaksu? Może jakiś sprzęt, który Ci pomoże w rozwoju? Możliwości jest wiele! Nagradzaj się za ukończone zadania. Bądź wytrwały i utrzymaj dyscyplinę. Bądź zmotywowany do działań, aby się potem nagrodzić! 

Sprawdzaj też, czy idziesz w dobrym kierunku. Musisz więc monitorować swoją pracę. Zobacz, czy praca idzie Ci dobrze? Co masz do poprawy? Praca nad celem wymaga wysiłku! Nic samo się nie zmieni, jeśli nie będziesz działać. Doceniaj to, co już osiągnąłeś. Zobacz, ile masz jeszcze pracy przed sobą. Ciesz się z każdego sukcesu. Nie bądź jednak zbyt ambitny, bo nie musisz ogarnąć milionów w dzień. Zobacz, czy idziesz w dobrym kierunku? Jak idzie praca nad celem? Jeżeli coś nie działa, to trzeba to zmienić. Taka jest właśnie praca nad sobą. Trudna i bardzo czasochłonna. Jesteś na to gotowy? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top