Jak motywować pracowników? Co warto robić, aby dobrze działali?

Jak motywować pracowników, aby działali skutecznie?

Nie ma tak, że każdy pracownik będzie działał skutecznie jak robot. Każdy jest tylko człowiekiem i popełnia błędy. Jak Ty możesz zachęcać swoich pracowników do dobrej pracy?

Więc, jak motywować pracowników?

Masz na to jakiś pomysł? Co chcesz zmienić w swoim biznesie?

Sam pokaż, że jesteś zmotywowany.

Warto pokazać innym, że zależy Ci na pracy i warto z Tobą współpracować. Sam bądź efektywny i działaj każdego dnia. Wtedy inni też zaczną tak robić i będziecie się wzajemnie napędzać codziennie. Warto pokazać innym, że lubisz to co robisz i zarażać tym innych. Bez tego będzie Ci ciężko zmotywować innych pracowników. Pokaż co potrafisz zrobić i ile potrafisz jednego dnia. Inni będą chcieli Ci dorównać. Warto wzajemnie się motywować i dawać z siebie wszystko. taka konkurencja jest OK i warto może to u siebie zastosować?

Pokaż cele projektu i dziel się informacjami o nim.

Wspólne cele warto przedyskutować i sprawić, aby każdy miał jakieś obowiązki co do danej realizacji w biznesie. Tak też możecie się motywować. Cele firmowe powinien znać każdy! Bez tego, jak mają wiedzieć co ich praca daje w firmie? Każdy ma mieć poczucie obowiązku i ma się starać! Warto poznać cele firmowe i mieć kontrolę nad tym co robi każdy pracownik. Wspólne cele właśnie to dają, że każdy ma poczucie, że robi coś pożytecznego w danym biznesie. Jak Ty możesz przekazać cele swojego ebiznesu? Podziel się tym ze swoimi współpracownikami. Warto, abyście mieli wspólne cele!

Odpowiednie środowisko pracy.

Warto nad tym także pracować, gdy masz motywować pracowników. Nie mówię tu o rygorze czy zbyt małej pobłażliwości. Masz zrobić coś pomiędzy i starać się być dobrym pracodawcą. Rozgranicz znajomość od pracy i wtedy będzie okej. Musisz stworzyć odpowiednie środowisko pracy i być sobą, ale nie dawaj za dużo lub za mało swoim pracownikom. Pokaż, że zależy Ci na wspólnej pracy. Że macie razem coś ciekawego do stworzenia w Internecie!

Dyskutuj, gdy są problemy.

Aby pracownicy mieli co w danym czasie jest problemem i jak chcecie go wspólnie rozwiązać. Bez tego nie będzie motywacji, bo nikt by nie wiedział co w danym momencie jest ważne. Gdy wiecie co robić, to praca idzie dobrze i wiesz co masz robić i tyle. Proste, prawda? Ale warto razem rozwiązać problem i stworzyć coś nowego i innowacyjnego w niszy!

Zaplanuj coś razem ze współpracownikami.

To podobnie jak z celami. Warto mieć wspólne plany i każdy ma dawać z siebie wszystko. Podzielcie plan na mniejsze kawałki i niech każdy działa ze swoją częścią. Potem to połączcie i wyjdzie coś wspaniałego. Wierzę w to! Trzeba razem coś osiągnąć. A jeśli nie macie wspólnych planów, to nie będzie szło to dobrze. Każdy ma wiedzieć, co ma robić i rozwijać daną część planu!

Dobry feedback.

Warto chwalić lub ganić, ale zawsze bądź szefem. Pokaż co każdy ma robić i to sprawdzaj. Bez tego nie ma sensu działać z innymi. Mają robić to, co mówisz i tyle. Nie ma miejsca na koleżeńskie pobłażliwości. Ty jesteś główną osobą w firmie i masz robić to, co do Ciebie należy, tak jak każdy pracownik. Trzeba umieć rozwijać swoją działalność razem, ale to Ty masz ostatni głos w sprawie.

Jak motywować pracowników według Ciebie? Co byś do tego dodał? Jakie masz doświadczenie w tym?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Warto jest się nawzajem motywować? Ale jak?

Scroll to top