Grzechy marketingu, które bardzo często popełniamy!

Grzechy marketingu, co to jest i jakie są najgorsze grzechy marketingu, które spowalniają Twój biznes.

Na pewno popełniasz jakieś błędy! Na pewno któryś z poniższych grzechów popełniasz i masz tego świadomość. To, czemu nie poprawiasz swoich potknięć? Czemu nie rozwijasz siebie, aby być jeszcze lepszym marketerem?

Jakie są grzechy marketingu?

Nie musisz ich popełniać! Działaj z głową online i nie poddawaj się, gdy popełniasz te grzechu. Wszystkiego możesz się nauczyć i eliminować te problemy!

Robisz to, co konkurencja, nie sprawdzając i nie testując.

Wiele osób tak robi, że patrzy na konkurencję i myśli sobie, że „zrobię to samo i będę mieć identycznie efekty”. To błąd, bo każdy prowadzi inaczej biznes i ma inne cele. Nie możesz wszystkiego głupio kopiować i czekać na efekty! Czy to jest takie trudne znaleźć coś dla siebie i to przetestować, a dopiero potem oczekiwać jakichś efektów?

Zastanów się nad tym. Bo to Twój biznes i warto go rozwijać, a nie kopiować! Rozumiesz!???

Co takiego jest w tym, że ludzie tylko kopiują, a nie potrafią znaleźć coś dla siebie. Coś, co działa? Szukaj możliwości i nie poddawaj się za szybko. Więc nie czekaj, tylko zabierz się do roboty i szybko zdobywaj nowych klientów i rozwijaj się każdego dnia. Inspiruj się i sprawdzaj swoje pomysły, a nie działaj byle jak! Nie ma co się przejmować porażkami! Trzeba naprawdę działać, aby osiągnąć cel!

Brak wiedzy.

Oooo… jak wiele osób myśli, że wie już wszystko i zjadła całą niszę…

Szkoda, że wiele osób się nie rozwija i nie ma w sobie takiego zacięcia do ciągłej nauki. Szkoda… bo zdobywanie wiedzy w biznesie to mega zabawą i przede wszystkim bardzo przydatna. Warto się zastanowić czego nie wiesz i co warto się dowiedzieć na temat danego rynku. Wtedy zaczyna się prawdziwy biznes, gdy go dobrze zrozumiesz i będzie Ci go dużo łatwiej prowadzić. Ile wiesz o swojej niszy? Ile możesz się dowiedzieć, dzięki pracy i zaangażowaniu?

Zgadywanie co do produktu.

Wiele osób robi najpierw produkt, a dopiero potem zastanawia się nad tym jak go sprzedać.

A nie lepiej najpierw zrobić badanie niszy? Czy to takie trudne przejrzeć Internet i zobaczyć czego ludzie potrzebują? Hehe… ale się nie chce, CO?

No właśnie, bo lepiej jest iść na skróty i oczekiwać szybkich efektów bez pracy? To dalej nic nie rób i czekaj do usranej śmierci. Powodzenia…! Musisz wiedzieć, co jest ważne w Twojej ofercie! Musisz działać z konkretami!

Brak działania.

To chyba oczywiste, że bez działania nie ma efektów. A wiele osób myśli i myśli i nie działa! Takie są grzechy marketingu! Nie ma co działać bez celu. Warto mieć cele i do nich dążyć! Każdego dnia się rozwijać i poszerzać swoje horyzonty! Jak to zrobisz dobrze, to zaczną się efekty! DZIAŁAJ!

Brak zdefiniowanego klienta, czyli sprzedaż wszystkim.

To także częsty błąd. Ale jak tak można? Często to wynika z niewiedzy właśnie, którą powinieneś poszerzać, jak pisałem wyżej. Ile wiesz o swoich klientach? Co możesz się dowiedzieć dzięki swojej pracy? Czego potrzebuje Twój idealny klient?

Wiesz już wszystko.

Nigdy nie wiesz wszystkiego! Nawet największy ekspert nie wie wszystkiego w swoim temacie. Wiedzy ciągle przybywa i warto ją codziennie zdobywać i dawać z siebie wszystko, aby rozwijać się każdego dnia. Zawsze jest coś do nauki. Zawsze można się dowiedzieć czegoś nowego!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie są inne grzechy?

Scroll to top