Gdy brakuje motywacji… Co robisz, aby ją w sobie wyzwolić?

Co robić, gdy brakuje motywacji?

Zastanawiałeś się kiedyś, co zrobisz, gdy nie będziesz mieć motywacji? Czy odpuścisz działanie na chwilę i zaczniesz z nową energię, czy masz inne sposoby? 

Co, gdy brakuje motywacji?

To jest dobre pytanie i trzeba się nad tym dobrze zastanowić! Czy motywacja może się wyczerpać? Czy ma ona jakieś określone zasoby? Czy trzeba ją codziennie, czy na parę dni napełniać od nowa? To jest coś do przemyślenia. I chyba są różni ludzie z różną motywacją. Jedni ją mają naturalnie i nie narzekają na jej brak, a drugi musi ją ciągle napełniać… Czym różnią się jedni od drugich? Czemu jeden nie ma z tym problemu, a drugi ciągle musi walczyć o każdy dzień? Może to wynika z innych wyników z przeszłości? Że ludzie z dużą motywacją mają po prostu duże wyniki i to ich napędza? To chyba jest to! Gdy brakuje motywacji, to jedni muszą poczekać na drugi dzień, a drudzy czekają tygodniami. 

Może trzeba działać tak, aby zdobywać pewność siebie? I przez to mieć większą motywację? Na pewno nie ma lekko, ale co poradzisz z tym? Musisz szukać motywacji! Sprawdzać, co u Ciebie działa najlepiej! Czy może jakieś wyznaczenie planu i cel, czy jednak jakaś większą misja, czy wizja? Musisz poznać siebie, aby wiedzieć, po co Ci motywacja. Musisz pracować nad sobą i sprawdzić, co jest dla Ciebie ważne. Więc nie narzekaj na małą motywację, tylko działaj i szukaj w sobie źródeł tej siły do działania. Na pewno nie będzie Ci lekko, ale co poradzisz? Takie jest działanie i taki jest rozwój! Nie ma na co czekać i liczyć na to, że w końcu nie będziesz musiał ładować motywacji. Musisz zrozumieć, że jeden musi ją ładować, a drugi ją ma… Więc trzeba to ustalić dla siebie i robić wszystko, aby utrzymać motywację jak najdłużej.  

Zastanów się nad tym, co chcesz osiągnąć w swoim życiu? Czym chcesz się wykazać? Jest wiele sposobów na motywację. Praca nad sobą, wyciszenie (medytacja itp.), nowe plany i cele, inne sukcesy… i tak dalej. Jest tego dużo więcej, ale to nie o tym! Chodzi o to, aby szukać w sobie tych źródeł motywacji i wiedzieć kiedy i jaką energię odpalić, aby zdobyć chęć do działania. I tu znowu musisz poznać siebie i swoje możliwości! Poznać, co Ciebie napędza do działania. Zastanów się nad tym dobrze i nie poddawaj się mimo przeciwności. Bo będzie raz super, a raz źle i trzeba się na każdą sytuację przygotować! Musisz wiedzieć, że potrzebujesz wiele, aby osiągnąć cel, to jednorazowy strzał motywacji nic nie da! Musisz nauczyć się tego, co jest dla Ciebie ważne i tego, co napędza Cię do działania. Musisz poznać swoje nawyki i to, co jest dla Ciebie kluczowe w osiągnięciu sukcesu. 

Motywacja jest kluczem! Jest ona potrzebna do działania i do osiągania jeszcze więcej. Na pewno nie będzie Ci lekko na początku, ale nikomu nie jest! Trzeba się naprawdę postarać, aby osiągnąć swoje cele. Trzeba wielu lat działania i wiele dni z motywacją, aby mieć jakieś sukcesy. Pracuj nad swoją motywacją. Pracuj nad sobą, aby poznać siebie jeszcze lepiej. Aby wiedzieć, co napędza Cię do działania. Aby wiedzieć, po co coś robisz i jakie masz w życiu marzenia, które chcesz spełnić! Gdy brakuje motywacji, to co Ty robisz? Napisz w komentarzu! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty napełniasz swoją motywację?

Scroll to top