Droga lidera nie jest łatwa, a Ty musisz zrobić wiele!

Droga lidera nie jest łatwa. Co według mnie jest ważne?

Czy łatwo jest się rozwijać? Czy łatwo jest rozwijać się w swojej branży? Co masz dla swoich klientów? Co możesz im przekazać poprzez swoje produkty? Jakie rozwiązania dostarczysz? 

Droga lidera nie jest łatwa, nie jest! 

A Ty? Chcesz zostać liderem? 

Musisz się znać na wszystkim?

Nie! Ale podstawy warto poznać. Mieć w głowie taki tester, aby sprawdzać czy Twoja drużyna czy pracownicy robić to, co do nich należy. Bo trzeba sprawdzać to jak Twoi współpracownicy działają. Musisz dać im procedury, aby wiedzieli co mają robić. Warto pokazać co od nich oczekujesz i jakie rzeczy są ważne dla Twojej działalności. Bo trzeba nauczyć innych co od nich oczekujesz. Nie musisz znać się na wszystkim, ale musisz wiedzieć jak kontrolować innych, gdy pracujesz nad swoją marką. A początki będą takie, że wiele rzeczy robisz sam, więc musisz się nauczyć podstaw. I musisz robić wiele rzeczy sam. Ale jak tylko zdobędziesz pieniądze, to inwestuj w pomoc! Takie jest moje zdanie, a Ty jakie masz w tej kwestii doświadczenie? Co Ty wybierasz? 

Jak zbudujesz wiarygodność?

To też jest ważne, gdy chcesz być liderem w branży. Musisz pokazać, że znasz się na temacie i wiesz jak pomóc innym w ich problemach. To bardzo ważne na początku, ale wiem jak ciężko jest to wypracować. ja nadal nad tym pracuje, ale staram się być coraz lepszym każdego dnia. I powiem Ci, że nie jest łatwo i trzeba się przyzwyczaić do pracy każdego dnia nad tą sprawą. Trzeba działać, a nie zastanawiać się czy działasz dobrze czy źle. Jak masz cel to dąż do niego, a nie wymyślaj kolejnych wymówek. Jest wiele do zrobienia, ale będą gorsze i lepsze dni, więc musisz działać mimo tego! Jak Ty się pokażesz w niszy? Co zrobisz, aby osiągnąć swoje cele? 

Jaką niszę wybierasz? Co Cię interesuje?

Masz pomysł na siebie? Masz pomysł na to, jak będziesz działać w sieci? Jakie tematy Cię interesują? Czym chcesz się zająć w przyszłości? Jakie masz pasję i marzenia? W czym chciałbyś być naprawdę dobry? Czego nauka sprawia Ci radość? Pokaż się z dobrej strony, ale aby to zrobić, to musisz się naprawdę postarać. Musisz pokazać swoją wiedzę i poznać siebie, dzięki pracy nad sobą. Każdy dzień jest dobry na działanie, więc ogarnij się i każdego dnia się rozwijaj. Możesz wiele osiągnąć dzięki samozaparciu i wiedzy oraz doświadczeniu, którą zdobywasz. Nie będzie lekko, ale sobie poradzisz. Uwierz w siebie w tych gorszych chwilach! 

Jak się wypromujesz?

Wiesz jakie tematy Cię interesują ,więc teraz sprawdź, co możesz zrobić, aby stać się w tym specjalistą. Kimś, kto zna się na danym temacie i do którego ludzie kierują zapytania. To nie jest łatwa droga, więc trzeba się postarać, aby się wypromować w Internecie. Jakie Ty masz zdolności, aby zacząć się wyróżniać w niszy? W jakich tematach czujesz się dobrze? Co chciałbyś zmienić w swoim życiu i życiu innych osób. Jak przyciągniesz do siebie ludzi? Jak pokażesz, że warto Ci zaufać? To są trudne tematy, bo dzisiaj jest wiele konkurencji. Ale trzeba jakoś działać i rozwijać się mimo przeciwności. Jak Ty się wypromujesz? Widzisz, że droga lidera nie jest łatwa? 

Co z tą wartością? Jaką dajesz? Czym chcesz się z ludźmi podzielić?

Czym chcesz się podzielić z innymi? Co możesz zrobić, aby pokazać swoją wiedzę i doświadczenie? I tutaj znowu nie jest łatwo, bo musisz się wielu rzeczy nauczyć. Musisz dawać ludziom wartość. Musisz zbudować zaufanie do siebie. Musisz działać tak, aby ludzie Ci zaufali! Ile wartości chcesz dać i po co ją dajesz? Może tak chcesz pokazać  swoją wiedzę i to, że można Ci zaufać? Że możesz dzięki swojej wiedzy pomagać innym w ich problemach? Jest wiele rzeczy do zrobienia na świecie i potrzeba nam ludzi odważnych i mających dobrą wiedzę. Masz na pewno jakiś cel w swoim życiu. Może pomoc innym też może nim być? Może pomaganie ludziom i dawanie z siebie maks to też ciekawa droga życiowa? Może warto mieć misję? I dzielić się, tym co masz? Jak chcesz się pokazać na swoim blogu? Co możesz przekazać innym poprzez bloga i media społecznościowe? Zastanów się, ile możesz dać wartości i dzięki temu samemu się dobrze rozwijać? 

Czeka Cię sprawdzian! Pracuj nad swoimi treściami.

Będzie ich wiele w życiu. Raz będą łatwe, a nie raz ogromnie trudne. Wiele rzeczy będzie blokować. Wiele rzeczy będzie nie do przejścia, ale Ty się nie poddasz? Zrobisz wszystko, aby osiągnąć swoje cele? Jak wybierasz drogę działania to wiedz, że będzie bardzo trudno. Ciężko jest pokonać swoje lęki. Ciężko jest działać, gdy na początku kierujesz swoje treści do ściany, gdy nikt Cię nie zna. I tak jest… Ludzie nie doceniają tego, co im się daje. I to jest smutne, gdy każdy chce wszystko za darmo. Ale nie wszystko może być dostarczone za darmo… A każdy chce teraz tylko za darmo i za darmo. Pracuj nad tym, aby inni chcieli kupować Twoje rozwiązania. Ale najpierw musisz dać korzyści i wiedzieć, czego chce klient. 

Jak widzisz, droga lidera nie jest łatwa i wymaga ogromu pracy. 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

A Ty? Chcesz się rozwijać i pokonać swoje lęki?

Scroll to top