Droga lidera jako marka. Co jest ważne?

Jak wygląda droga lidera? Kim jest lider? Dla mnie lider to ktoś, kto wyznacza kierunek działania w niszy. Co myślę o drodze lidera?

Nie jest lekko zostać liderem niszy. Jest ciężko w tych czasach ogarnąć super markę, dlatego warto aby za nią stał jakiś lider, który reprezentuje markę. To według mnie warto w tych czasach ogarnąć swoje przywództwo. 

Czym jest droga lidera? Co warto o tym wiedzieć? 

Jesteś liderem? Chcesz być? Co możesz tworzyć dla swoich klientów? Czy masz ciekawe rozwiązania dla ludzi? Wiesz, jak im pomóc w ich problemach? 

Jest samotna.

Nie ma tak, że każdy w branży jest liderem. Może ich być kilku lub wcale. Ale bycie liderem wymaga noszenia wielkiego ciężaru! Bo trzeba wyznaczać trendy. Pokazywać, co jest ważne i jakimi drogami trzeba iść, aby osiągnąć sukces. Jak widzisz, droga lidera nie jest taka fajna jakby się wydawało. A tak wielu ludzi chce być liderami branży. A to  nie jest łatwe. Trzeba się postarać, aby tym liderem być, ale najpierw trzeba poznać siebie i swoją markę, która będzie dźwigać to brzemię. Postaraj się zdecydować, czy zawsze warto być liderem. Czy każda marka się do tego nadaje? Czy każdy może być liderem? Bo to samotna droga. ta droga lidera nigdy nie była często odwiedzana, bo nie każdy ma na tyle odwagi, aby być liderem. A Ty? Chcesz nim być? Chcesz iść drogą, która jest naprawdę ciężka? 

Czasem się wypalisz, ale czy wtedy się utrzymasz?

To normalne, że droga lidera, to samotna droga, ale jest ona także ciężką kłodą na rękach. Nie ma tak, że zostaniesz liderem i nagle będziesz miał lekko! Oj nie, nie! Będzie coraz gorzej i z czasem się wypalisz. Powiesz sobie dość, a branża dalej będzie napierać. Dalej będzie cisnąć i robić wszystko, aby Twoja marka zeszła z drogi bycia liderem. A utrzymać się jako lider sprzedaży jest ciężko i trzeba nad tym ciągle pracować. Ciągle poszerzać możliwości i zasoby niszy i w ten sposób utrzymać się na najwyższym poziomie. I co? Dalej chcesz być liderem? Dalej chcesz cisnąć? Zastanów się! Czy masz na tyle sił, aby działać mimo przeciwności? 

Wymaga ciągłej motywacji.

Bo droga lidera wymaga ogromu motywacji do działania.Nie można się poddać, jak się już wyznacza te trendy. A to wymaga ogromu motywacji i siły do działania. Bo branża będzie cisnąć i trzeba będzie to wytrzymać. Dlatego wymagana jest siła i motywacja do ciągłego podążania samotna drogą. Nie będzie lekko utrzymać Twojej marce ciągłą motywację. Kiedyś się wypalisz i może ktoś Cię prześcignie, ale trzeba wstać i iść dalej. Każdego dnia się rozwijać i robić wszystko, aby osiągnąć swoje cele. Jako lider, musisz mieć wiele do pokazania i utrzymywać motywację na wysokim poziomie, aby zarażać nią innych. 

Trzeba ciągle uczyć się nowych rzeczy.

To jest ważne, aby wiedzieć jakie nowe trendy tworzyć w niszy. A to już sztuka i wymaga ogromu zaangażowania Twojej marki lub Ciebie samego. Zastanów się, co jest ważne dla Twoich klientów i co możesz wdrożyć w swoją kampanię marketingową i plan. Co innego możesz zrobić niż inne marki? Czym możesz się wyróżnić? Aby to wiedzieć, to musisz się nauczyć wiele o niszy! Pokazać jako swoja marka, to co najważniejsze jest w danym czasie. Nie będzie to łatwa sprawa, ale może przez to uda Ci się być ciągle na wysokim poziomie? Nie będzie to łatwe, ale staraj się być coraz lepszym, jako marka i jako osoba, która ją reprezentuje. Nie ma tak, że przestaniesz się uczyć. Rozwój marki to ciągła nauka! Ciągły rozwój i nie poddawanie się, mimo braku wiedzy (którą i tak możesz zdobyć). 

Nie można się poddać mimo tego, że będziesz chcieć!  

Trzeba cisnąć, działać i każdego dnia być o krok dalej niż konkurencja. To wymaga już ogromnej pracy nad swoją marką… Zastanów się, co jest dla Twojej marki ważne i jak możesz się wybić i utrzymać na górze w niszy? Jakie techniki sprzedaży i marketingu musisz wdrożyć? Jakie chcesz mieć efekty swoich działań, jako marka? Ile poświęcisz na to czasu i pieniędzy? Co zrobisz, aby być dobrym liderem? Aby zmienić swoje nastawienie do działania? Aby działać mimo przeciwności? Masz wiele do pokonania w swoim życiu, więc nie ma co się poddawać, gdy przyjdą gorsze chwile. Trzeba się podnieść i iść przed siebie z nowymi celami. 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

A Ty chcesz być liderem?

Scroll to top