Dlaczego tracimy motywację?

Motywacja jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka. Co jeśli jej brakuje? Potrzebujemy motywacji w pracy, szkole czy w rozwoju. Dlaczego więc tracimy motywację? 

Dlaczego tracimy motywację? 

Dlaczego jej nie mamy, gdy tego bardzo potrzebujemy? Co jest nie tak z motywacją? Co nie tak jest z Tobą? 

Nie nagradzasz się za sukcesy. 

Warto to wprowadzić w swoje życie. Wtedy pracuje się dużo lepiej, jeśli wiesz, że coś za sukcesy osiągniesz. Poza tym widzisz, że robisz postępy! jaką nagrodę Ty by chciał? Coś materialnego? Nowy sprzęt? Czy coś innego, jak relaks w SPA czy wycieczka w góry jeśli to Ci sprawia przyjemność? Każdy ma inne cele, więc wybierz to, co Ciebie interesuje i sprawia Ci radość. Czym Ty się nagrodzisz? 

Stres i presja.

Czy nie jesteś zestresowany? Wtedy działa się dużo gorzej. Dla mnie stres jest bardzo ciężkim tematem, bo stresuje się wieloma rzeczami. I ciężko ki nad tym pracować, ale się nie poddaję. Stres bardzo niszczy motywację i powoduje, że się nie działa przez dłuższy czas. Ciężko się działa, gdy czujesz zbyt duży nacisk na siebie. Dlatego trzeba nad tym pracować! Jak Ty możesz zmniejszyć swój stres? Jak sobie z nim radzisz gdy CI przeszkadza? Napisz w komentarzu! 

Masz wizję? 

Wiesz do czego i dlaczego dążysz? Zastanów się nad tym dobrze! masz motywację do zmiany i rozwoju? Jak możesz być lepszy w tym, co robisz, aby nabrać motywacji i mieć wizję w swoim życiu? Czy dokładnie wiesz, co masz zrobić, aby osiągnąć swoje sukcesy? Co masz ciekawego dla innych? Co chcesz osiągnąć online? 

Masz pasję? 

Dla mnie pasja jest bardzo ważna i długo nad tym pracowałem, aby ją znaleźć. W sumie to ona mnie znalazła. Interesujesz się pracą, którą robisz online? Masz coś ciekawego dla swoich klientów? Co sprawia Ci przyjemność i co sprawia, że chce Ci się działać? Do czego dążysz w swoim życiu i jak to wpływa na Twoją motywację? 

Zbyt duże oczekiwania. 

Czasem mamy co do siebie za duże oczekiwania. I to nas blokuje w działaniu. Jak sobie z tym radzisz? Masz cele, które Cię motywują czy blokują? Masz dobre, cele które sprawiają, że chce Ci się działać? Tworzysz sobie krótkie cele, które powodują, że nabierasz więcej energii do działania? 

Wsparcie innych. 

To też jest bardzo ważne, aby inni nas wspierali. Ale mało kto ma takie wsparcie w stu procentach od innych. Każdy ma wątpliwości co do Twojego rozwoju. Każdy się o Ciebie martwi i trzeba to zrozumieć. Każdy chce dla Ciebie dobrze i boi się ryzyka, które podejmujesz. Więc rób wszystko, aby szuka wspierających ludzi. Wspieraj też innych. Oni się odwdzięczą! Więc stwórz sobie ciekawe środowisko wokół siebie! 

Trzeba odpocząć! 

Nie możesz pracować, jak robot. Na pewno masz wiele do osiągnięcia i zmiany, ale nie ma co się poddawać! Gdy jesteś zmęczony, to nie działasz w odpowiedni sposób i pracujesz dużo dłużej. Ciężko się działa, gdy nie jesteś wyspany i wyluzowany. Jak Ty odpoczywasz? Co lubisz robić dla relaksu? Pamiętaj, że czasem trzeba odpuścić! 

Jak u Ciebie z motywacją? Działasz, aby jej było jak najwięcej? Wspomniane wyżej powody powodują, że nie masz tej motywacji dużo. Jak Ty będziesz działać, aby mieć wyniki? Jakie błędy w motywacji Ty popełniasz? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top