Czy Twój klient jest sfrustrowany?

Czy Twój klient jest sfrustrowany? Czy ma coś do osiągnięcia, ale nie wie, jak? 

Zastanów się, czy Twój klient ma jakieś obiekcję i lęki? Czy jest zobojętniały i nie wie, co dalej? Jak Ty możesz mu pomóc swoim produktem czy usługą? Jakie rozwiązania możesz dla niego zdobyć? 

Czy Twój klient jest sfrustrowany? 

Zadawaj sobie to pytanie i zobacz jakimi emocjami kieruje się Twój klient przy zakupie? Czy jest zrezygnowany? Nie wie, co ma dalej zrobić, aby osiągnąć sukces? Na pewno musisz coś zmienić w życiu klienta, aby Ci zaufał i kupił Twoje metody na problem. Jak sprawdzisz, że klient nie wie, co dalej? Co zrobisz, aby poznać emocje klienta i jego lęki? Czy masz coś, czego nie ma konkurencja? Co robisz szybciej lub lepiej od innych marek? Jak zrozumiesz potrzeby klienta? Na pewno najgorszym klientem jest ten, co kupi produkt ale z niego nie korzysta. Najgorszej jest, gdy klient nie jest aktywny i nie chce zmienić w swoim życiu nic i czeka na magiczną pigułkę. Takiego klienta ciężko jest zmienić. Co Ty robisz, aby osiągnąć sukces online? Czy szukasz aktywnych klientów, którzy wystawiają Ci rekomendację i chcą coś zmienić w swoim życiu? Jakimi emocjami kierują się klienci? Jakie emocje mają klienci przy zakupie? Jak widzą Twoją ofertę? 

Obserwuj klienta… zobacz, jakich rozwiązań potrzebuje, aby osiągnąć swoje cele? Zbuduj z klientem relację, aby przeanalizować, czego potrzebuje by osiągnąć sukces. Na pewno warto mieć bloga i tam rozwiązywać problem ludzi. Zobaczyć, jakie artykuły czytają najczęściej. Zobacz, czy jest otwarty na nowe rozwiązania i jak odpowiada w komentarzach. Czy klient jest zainteresowany czy znudzony i nie wie, co dalej? Spróbuj poznać swojego klienta jak najlepiej. Zobacz jakie maile otwierają i jakie jest zainteresowanie na Twoje usługi? Zadawaj dużo pytań i zobacz, co dla Twoich klientów jest najważniejsze? Spróbuj zrobić ankiety i poznawać potrzeby swoich klientów. Zadawaj otwarte pytania, aby ludzie wpisywali swoje problemy, wyzwania i lęki. Co skłania ludzi do zakupu? Z jakimi problemami walczą? Jakie mają cele do osiągnięcia w danym temacie? Jak wejdziesz w skórę klienta? Jak on się czuję i czego potrzebuje? Czy Twój klient jest sfrustrowany? Zrób wszystko, by dobrze go poznać i ogarnąć jego problemy. Potem czeka Cię stworzenie rozwiązania! Ciężko, nie? Zastanów się, co blokuje i co napędza klienta do działania? Jeśli to poznasz, to będziesz mieć super ofertę! 

Musisz dobrze szukać problemów, ale także wyjątkowo dobrze słuchać klienta. Co opowiada Twój klient i z czym się zmierza? Co Ty chcesz mu przekazać i jak on na to reaguje? Spróbuj wejść w problem klienta i pomyśleć, czego potrzebuje. Nie oceniaj i nie przestawaj pytać i rozwiązywać problemów. Sprawdź tylko to, czego potrzebuje dana grupa, do której kierujesz ofertę. Na pewno nie doradzaj od razu, tylko zastanów się, jak możesz pomóc i co możesz przekazać innym, aby mieli wyniki podobne do Ciebie? Bądź zainteresowany i zadawaj dużo pytań. Zapisuj to, czego Ty byś potrzebował? Rób notatki, gdy rozmawiasz z ludźmi i poznawaj ich wyzwania, jakie mają na swojej drodze do celu. Pokaż, że słuchasz klienta. Pokaż, że jesteś zainteresowany i skupiony tylko na danej grupie osób. Dlatego tak ważne są ankiety, aby poznać wymagania klienta. 

Na pewno czeka Cię wiele pracy. Czeka Cię budowa relacji na każdym kroku i pokazywanie swojego profesjonalizmu. To ciężkie zadanie, ale nie ma nic na tacy. Na wszystko musisz sobie zapracować! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top