Czy pośpiech jest dobry w ebiznesie?

Czy pośpiech jest dobry w ebiznesie? Zastanówmy się! 

Czy trzeba się spieszyć działając w sieci? Czy taki szybki rozwój jest konieczny i dobry? Co trzeba zrobić, aby osiągnąć swoje cele? Co masz do zaproponowania, działając w Internecie? 

Czy pośpiech jest dobry w ebiznesie?

Moim zdaniem nie i trzeba się zastanowić, czy szybki rozwój jest zawsze dobry. To, że się rozwijasz to super, ale co, jeśli nie poradzisz sobie z głową? Taka szybka zmiana nie zawsze jest dobra, więc trzeba się zastanowić, co zrobić, aby osiągnąć swoje cele? Czy chcesz być przeładowany wiedzą i obowiązkami? Czy wolisz sobie działać w swoim tempie i zmieniać pomalutku każdego dnia? Każdy by chciał sukcesu w kilka miesięcy, ale czy warto tak cisnąć ponad swoje siły? Nie każdy ma też czas na działania online. Wielu z nas robi to po godzinach pracy i nie ma szans na to poświęcić całego dnia. Więc już szybki sukces i naciskanie na to nie ma sensu. Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest ważne w danym temacie? Co chcesz zmienić na lepsze? Czy masz coś ciekawego do przekazania i działasz najlepiej, jak potrafisz? 


Wiem, że chcesz szybko mieć pieniądze z Internetu, ale nie ma co się pośpieszać. Działaj najlepiej, jak umiesz i w czasie jaki masz każdego dnia. Nie ma co porównywać się do innych. Jesteś Ty i Twój blog czy produkt. Zrób wszystko, by pomóc ludziom przejść z punktu A do B. To jest podstawa działania online! Zastanów się, jak możesz pomóc swojej niszy i jak ludzie mogą Ci się odwdzięczyć za Twoje metody na sukces w danej branży. jaką masz konkurencję i jak chcesz ją pokonać? Co masz do zmiany w życiu swoich odbiorców? Czy wiesz, co jest dla nich ważne? Jakie rozwiązania mają inne marki i jak Ty możesz być jeszcze lepszy? Czy wiesz, że zadowolenie klientów jest najważniejsze? Że bez nich nie ma Twojego biznesu? Dlatego trzeba pracować nad tym, by mieć coraz więcej osób chętnych na Twoje usługi czy produkty. Zastanów się, jak Ty możesz to zrobić? Jak zachęcisz do swojej oferty? Czy masz określone rozwiązania, które pomogą innym? Jak chcesz mieć więcej pieniędzy? Dawaj więcej wartości dla odpowiedniej grupy ludzi! Musisz poznać swoją grupę docelową i zrób wszystko, by osiągnąć swoje cele! 

Na pewno warto mieć termin osiągnięcia celu, ale ma on być możliwy do zrealizowania. To, że sobie zrobisz krótki termin ukończenia danej czynności, nie oznacza, że go osiągniesz. Czasem zbyt krótki termin nie motywuje do działania. Jak jest u Ciebie? Co Ty masz do przedstawiania ludziom z danymi wyzwaniami? Czy masz coś unikalnego dla swoich klientów? Zastanów się, co zrobisz, gdy nie osiągniesz celu szybko? Wtedy będzie Ci źle i motywacja spadnie. Dlatego termin ukończenia celu ma być realistyczny! Czasem pośpiech powoduje, że działamy byle jak nie ma jakości działania. Będziesz tylko przygnębiony. Smutny i zestresowany. Dlatego trzeba dobrze znać siebie i to, jak działasz. Wiedzieć, w czym czujesz się dobrze i co masz do zmiany w danej niszy. Nie warto też mieć dużych oczekiwań. To też nie pomaga. Myśl realistycznie. Zrób wszystko, by osiągnąć swoje cele, ale w odpowiednim czasie. Nie ma co pędzić! Wszystko w swoim czasie! 

Czasem trzeba się z czymś zająć i szybkość jest ważna, ale nie w każdym dniu! tak sobie ustalaj cele, aby nie czuć tej presji cały czas. Zrób wszystko, by osiągnąć swoje cele, ale w odpowiednim czasie! Pokaż, że masz coś ciekawego do przekazania. Pokaż, że znasz się na rzeczy i ludzie sami będą do Ciebie lgnęli. Zrób wszystko, by klient sam Cię szukał i chciał coś z Twojej oferty. To jest dobre, ale nie takie gorączkowe myślenie, że mam napisać kilka artykułów dziennie czy nagrać kolejne wideo do kursu. Zastanów się, co jest dla Ciebie ważne… stabilny rozwój czy ciągły stres, że coś nie jest zrobione? Zobacz, czego potrzebuje nisza i jak Ty możesz coś zmienić w danym temacie? Masz określony plan i cel działania? Masz realistyczne terminy działania? Masz ogarnięte potrzeby niszy i to, czego ona potrzebuje? Poprawiaj to, co nie działa! Zobacz, co dla Ciebie jest ważne? Co ważne  dla Twoich klientów? Jak to połączysz? Czy pośpiech jest dobry w ebiznesie? Jak będziesz się rozwijał w miarę szybko, ale stabilnie?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top