Czy jesteś czasem przytłoczony działaniem online?

Czy jesteś czasem przytłoczony działaniem online? Czy czasem warto odpuścić? 

Czasem naprawdę już się nie chce działać. Jest tyle rzeczy w Internecie, gdzie możesz być i gdzie są możliwości. Zastanów się nad tym, czy czasem nie bierzesz na siebie za dużo? Nie musisz być wszędzie! Możesz osiągnąć wiele w sieci, ale trzeba działać! Jaką masz rolę na swoim blogu? Czy dostarczasz dobre informację? Jak reagujesz na inne wpisy w niszy? 

Czy jesteś czasem przytłoczony? 

Mamy coraz gorszą koncentrację… nie umiemy się skupić przez nadmiar informacji. Ile dziennie możesz przetworzyć informacji? Warto szukać relacji w sieci, ale te poza Internetem też są ważne! Na pewno musisz mieć priorytet. Wiedzieć, jaki masz cel i jaki masz plan, aby osiągnąć sukces. Zobacz, jakie portale są najważniejsze do przeglądania. Co jest dla Ciebie ważne i interesujące? Jeżeli nie widzisz wartości w danej stronie, to po prostu jej nie oglądaj. Ogranicz te strony, które przeszkadzają Ci w rozwoju! Nie musisz czytać wszystkiego… Wybierz to,co jest ważne i dla Ciebie interesujące. Co ma dla Ciebie znaczenie? Jakie masz priorytety? Działaj z celem i wiedzą, co chcesz osiągnąć… nie musisz bez celu przeglądać stron. Bądź tam, gdzie się rozwijasz! 

Na pewno dobrze zaplanuj czas, jaki masz na rozwój i na rozrywkę. Nie siedź cały czas w Internecie. Wyjdź na spacer. Pójdź do kina czy lasu. Może masz jakieś zainteresowania, które Cię odprężają? Wykorzystaj je! Nie używaj telefonu i Internetu, gdy robisz sobie czas wolny. Wyłącz też powiadomienia i wszystko,co przeszkadza Ci w odpoczynku od nadmiaru informacji. Zrób sobie czasem przerwę. Może jakieś ćwiczenia? Medytacja? Wyjście na dwór? Odśwież tak swoje ciało i umysł. Popraw sobie nastrój tym, co sprawia Ci radość! O to chodzi! Nie musi działać ciągle… nie jesteś robotem i potrzebujesz chwili wytchnienia. Nabierz innej perspektywy… przemyśl rzeczy najważniejsze i zacznij działać! Miej równowagę między siecią, a życiem poza nią. Spędzają też czas poza laptopem czy smartfonem! 

Zacznij myśleć i sprawdzaj to, co inni piszą. Nie wszystkie informacje w Internecie są prawdziwe. Sprawdzaj każdy możliwy sposób na sukces czy rozwój. Sprawdzaj źródła danej informacji i sprawdzaj, co faktycznie działa w danej niszy, a co nie… Myśl! Nie bierz wszystkiego do siebie i nie oglądaj dużo portali informacyjnych. Nie pozwól sobą manipulować! Zobacz, czy informacje w danym portalu są wiarygodne! 

Nie ma co się stresować. Nie pobudzaj siebie informacjami, które nie mają znaczenia. Nie musisz wiedzieć wszystkiego! Nie musisz nadążać za nowymi informacjami… to ciężkie w tych czasach, ale trzeba unikać oglądania dużo TV czy portali informacyjnych. Nie porównuj się do innych blogów, bo to tylko powoduje smutek. Nie musisz być jak “ktoś”! Możesz być sobą i rozwijać się w swoim tempie! 


Dbaj o swoje zdrowie psychiczne. Nie musisz być wszędzie i wiedzieć wszystkiego. Oglądaj tylko takie strony, które coś zmieniają w Twoim życiu! Nie daj się i nie bądź przytłoczony zbędną wiedzą! Internet to świetne miejsce, ale trzeba nauczyć się z niego korzystać. Twórz dobre nawyki działania online! 

Powodzenia w walce! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top