Co to jest emarketing? Dlaczego warto jest go używać?

Marketing internetowy (emarketing) to sztuka sprzedawania i promocji produktów czy usług w Internecie.

Warto działać w sieci i wiedzieć dużo o tym, co pomaga w rozwijaniu swojej marki w sieci. Jak Ty interesujesz się marketingiem internetowym? Czy pomaga Co ona działać lepiej i bardziej skutecznie w Internecie?

Co to jest emarketing?

eMarketing pozwala na znacznie większy dostęp do klientów i to nie tylko w własnym kraju, ale i zza granicy.  Marketing internetowy można podzielić na kilka specyficznych dziedzin:

– ecommerce, czyli sklepy internetowe i inne usługi, które można zakupić i Internecie

– pozycjonowanie i optymalizacja, czyli pozycja w wyszukiwarkach internetowych

– reklama w Internecie

– email marketing, czyli promocja poprzez wysyłanie maili do klientów

Marketing internetowy ma kilka zalet:

Niskie koszta w porównaniu z tradycyjną formą reklamy lokalnej. W Internecie łatwiej i taniej jest stworzyć reklamę. Ale to nie oznacza, że zawsze jest tanio i skutecznie. Często trzeba dużo wydać, aby zoptymalizować reklamę swoich produktów i usług. Ale, gdy ogarniesz niszę, to będzie to coraz bardziej wartościowe dla Ciebie i innych.

Lepsze targetowanie, zobacz jak szybko można ustalić dane demograficzne, które są bardzo pomocne, poprzez analizę wejść na stronę. Googla Analytics i inne programy analizujące ruch są bardzo przydatne. Jak Ty z nich korzystasz, to już zależy od Ciebie. Na pewno nie jest to łatwe zajęcie, aby przeanalizować dane, ale z czasem to ogarniesz. To dobre narzędzie dla emarketingu. Łatwo można analizować to co robi klient na stronie. Można więc łatwo dostosowywać funkcję strony dla wygody jej użytkowników. W lokalnym biznesie jest to ciężej zrobić.

Wygoda dla klienta, produkty mogą być dostarczone do domu klienta. To chyba wygodne co nie? Na pewno i jest to coraz szybsze. Wygodne dla klienta jak i dla Ciebie i Twojego ebiznesu. Warto szukać nowych możliwości na dotarcie do swoich klientów i utrzymanie tych obecnych.

Nie ma ograniczeń co do klientów. Klienci mogą przebywać w różnych krajach a usługę czy produkt jest łatwo wysłać. To daje nieograniczone możliwości rozwoju. Możesz kierować swoją ofertę do większej ilości osób niż w tradycyjnym biznesie. Masz wiele do zrobienia!

Emarketing w dzisiejszych czasach jest bardzo ważny i nie można dzisiaj nie być obecnym w Internecie. Dlaczego dla Ciebie marketing internetowy jest ważny? Dla mnie to bardzo ważne.

Co możesz robić, aby emarketing był skuteczny? Na pewno warto znać jego podstawy i warto się tego uczyć, aby na przykład weryfikować to co robi inna firma, gdy sam nie prowadzisz marketingu. W jakim stopniu warto się go uczyć? To zależy od Ciebie i Twojego zainteresowania danym tematem. Musisz poznać co działa, co nie działa, a co warto poprawić, bo marketing internetowy to przyszłość i jest coraz bardziej skuteczny, bo dostęp do Internetu ma coraz więcej ludzi. Może warto działać zgodnie z zaleceniami i mieć trochę kreatywności na przykład przy kampanii marketingu w Internecie. Wszystko warto brać pod uwagę, aby promować biznes i produkty. Emarketing może wydawać się bardzo prosty, ale wcale taki nie jest. Wymaga to pracy nad swoim warsztatem i nad swoją skutecznością. Trzeba mieć efekty i działać i testować i analizować wszystko, co się da! Zacznij działać już dziś i ucz się emarketingu!

Co sądzisz o emarketingu?

1 Comment

  1. Marketer Internetowy27 stycznia 2016

    A Ty używasz emarketingu w swoim biznesie?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top