Co dodawać w social media, aby było to zawsze wartościowe?

Co dodawać w social media, aby trochę urozmaicić swoje profile społecznościowe?

Oto kilka przykładów, które warto znać! Ale czy będziesz się do nich stosować, to już zależy od Ciebie! Zrób wszystko, by osiągnąć swoje cele online! Co zamierzasz robić w mediach społecznościowych?

Co dodawać w social media?

Zastanawiałeś się nad tym dobrze? Co dodawać na swoje profile?

Aktualności z branży.

To warto dodawać, gdy masz ciekawe rzeczy związane z Twoją działalnością. Czy to wejście nowego produktu, czy jakieś innowacyjne pomysły? Możesz się tym dzielić z innymi ludźmi. Nie każdego to ciekawi, ale ja zrobisz to dobrze, to i ci, których to nie interesuje, coś tam przeczytają. Warto to robi dobrze, aby nie przesadzić z tymi aktualnościami. Zastanów się, co chcesz pokazać na swoich profilach. Wszystko wymaga strategii i przemyślenia. Nie możesz robić nic na opak. Zrób wszystko, aby było to ciekawe i dawało Ci radość z tego, co robisz. Do dzieła! Zrób coś ciekawego w swojej niszy!

Ciekawe opisy produktów.

Możesz mieć serię promocji z dobrym opisem, zachęcającym innych do zakupu i wejścia na stronę. Warto pokazać swoim fanom, czego od nich oczekujesz. To proste, ale wymaga przemyślenia działalności w mediach społecznościowych. Postaraj się dobrze promować produkty, ale nie przesadzaj z ich ilością, bo odepchniesz od siebie ludzi. Jak Ty rozwiniesz swoje produkty? Co zrobisz, aby Twoje opisy były unikalne i przyciągające do oferty? Pomyśl nad swoim copywritingiem, czyli sztuką pisania tekstów!

Porady.

Ja bardzo to lubię, ale warto z tym także uważać. Za dużo porad jest zbyt nachalne i nie każdy je lubi. Ja daję dużo porad, bo lubię dzielić się wiedzą. Może to dla innych jest zbyt dużo, ale trudno. Taka mam strategię na moich profilach. Z czasem będzie ich coraz więcej i będą jeszcze lepiej przemyślane. Staram się dawać ludziom wartość. Jakie Ty porady możesz dać swoim klientom lub potencjalnym klientom? Nie zawsze jest to oczywiste, więc wypróbuj różne formy porad!

Pokaż swoje doświadczenie.

Warto jest się nim dzielić, ale nie mówić wszystkiego, bo od tego są własne produkty. Ale jak chcesz się wszystkim dzielić to OK, Twoja strategia. Najlepiej dawać dużo za darmo, ale lepszą wiedzę już za pieniądze. Musisz na czymś zarobić, nie? Więc przemyśl swoją strategię, dzielenia się wiedzą! Masz pomysł na to, co dodawać w social media?

Rozmowa z ludźmi.

Zwykłe odpowiadanie na komentarze i wpisy to podstawa. Nie wymaga to chyba opisu, po prostu bądź pomocny i tyle. Trzeba budować relację ze swoimi klientami i pokazać im wartość, jaką dajesz. Nie każdy umie budować z ludźmi relację, więc trzeba to ogarnąć. Na pewno nie będzie to łatwe, ale wszystkiego można się nauczyć.

Przemyślenia.

Ja to bardzo lubię i nie boję się pokazać siebie samego. Każdy jest wyjątkowy i ma problemy w swojej działalności. Pokaż swoje przemyślenia czasem! Ja lubię, gdy ktoś pokazuje osobowość na swoich profilach. Buduj dobrą komunikację i pokaż ciekawą wiedzę!

Typowe wpisy marketingowo-sprzedażowe.

W morzu porad i odpisywania warto czasem promować własne produkty czy usługi. Zobacz, że warto czasem sprzedać coś poprzez media społecznościowe.

Co dodawać w social media, aby było to pomocne i wartościowe i dawało Ci zarobek?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marta Id-chuck
Marta Id-chuck
6 lat temu

Bardzo fajny tip social media. Poproszę jeszcze więcej tego na fanpage’u właśnie polubiłam. Pozdrawiam serdecznie.

Marketer Internetowy
Odpowiedz  Marta Id-chuck

Dziękuję i pozdrawiam! 🙂

Scroll to top