Błędy małych biznesów, które zazwyczaj warto unikać!

Jakie błędy małych biznesów najczęściej widzę? Co robią źle małe firmy?

Jakie błędy najczęściej popełniają? Czy Ty też popełniasz te błędy? Czego warto unikać i co zrobić, aby osiągnąć swoje cele sprzedażowe? Prowadzenie czegoś online wcale nie jest takie łatwe!

Jakie są błędy małych biznesów, według mnie?

Czego jak bym unikał? Co sprawia, że nie masz wyników?

Nie lubisz tego, co robisz.

Jak się lubi to, co robi, to jakoś wszystko przychodzi łatwiej. Nie wiem, jak jest u Ciebie, ale u mnie z nauką marketingu jest podobnie. Lubię to i przychodzi mi to łatwo. Z zakładaniem biznesu jest podobnie. Musisz działać każdego dnia, a żeby to robić, to musisz to naprawdę bardzo lubić. Na siłę jest bardzo ciężko utrzymać na rynku. Zobacz, jak jest u Ciebie. Lubisz robić to, co lubisz? Zastanów się nad tym dobrze! Czy chcesz działać w danym temacie, czy chcesz coś innego robić? Jakie masz inne pasje? Może to nie jest to? Masz wiele możliwości.

Złe oczekiwania.

To dopiero jest błąd…! Zbyt duże oczekiwania są najgorsze. Nie zbudujesz biznesu w dzień czy dwa. Wiele osób zachęca do takich szybkich biznesów, ale czy warto się nad tym skupić,  czy lepiej budować prawdziwy biznes? Zastanów się nad tym bardzo dobrze! Miej odpowiednie oczekiwania i nie bój się działać! Musisz wiedzieć, do czego dążysz i czego oczekujesz od siebie i innych!

Zła nisza.

Możesz być w takiej branży, gdzie nie ma dla Ciebie miejsca, bo nie czujesz się tam zbytnio komfortowo. Dlatego warto zbudować sobie takie umiejętności, by pomagały Ci w biznesie. Warto może zmienić niszę i wejść tam, gdzie znasz się lepiej na rzeczy? Wszystko zależy od Ciebie i od tego jak działasz i jakie masz plany na przyszłość. Rób wszystko, aby zdobyć to, czego pragniesz w życiu. Warto wybrać niszę, która Cię interesuje. Temat, który Cię interesuje i pomoże Ci w osiągnięciu sukcesu. Nie każdy wie, co chce robić w życiu, więc trzeba próbować wielu rzeczy.

Brak biznesplanu.

Warto wiedzieć, co i jak chcesz robić w biznesie. To nie musi być duży biznesplan, ale kilka przemyśleń nad Twoim biznesem warto mieć i się trzymać planu. Warto wiedzieć, do czego się dąży i jakie ma się oczekiwania. Zrób wszystko, aby biznes był dla Ciebie wyjątkową przygodą. Biznesplan jest ważny. Nawet taki mały… aby po prostu wiedzieć, do czego się dąży i jakie chce się mieć wyniki swoich działań.

Brak planowania.

Musisz mieć plan, aby wiedzieć, co robić każdego dnia, aby przybliżyć się do sukcesu. Zaplanuj sobie i ustalaj, jakie rzeczy są najważniejsze w Twojej działalności. Bez planu jest ciężko coś osiągnąć. Planuj, jaki Ci wygodnie: na kartce, w głowie czy w kalendarzu, czy w różnych programach. Planuj tam, gdzie Ci najlepiej. Ale pamiętaj! Sam plan nie wystarczy! Musisz go jeszcze realizować i wprowadzać w życie! Takie są błędy małych biznesów, więc jak Ty pokonasz te błędy i zaczniesz działać?

Brak celu.

Warto go mieć, aby wiedzieć, gdzie się jest i czy przybliżasz się do swojego ostatecznego celu. Każdy ma jakieś cele, więc życzę Ci ich osiągnięcia. Warto zastanowić się nad tym, czego oczekuje się od życia. Cele są super ważne, ale to nie koniec. Samo wyznaczenie celu to nic! Trzeba naprawdę działać, aby je osiągnąć. Samo się nie zrobi.

Brak analizy rezultatów.

Musisz sprawdzać, czy przybliżasz się do jakiegoś celu. Czy idziesz w dobrą stronę? To wszystko wymaga analizy i sprawdzenia, co działa, a co nie. Bez tego nie warto działać. Trzeba poprawiać to co robi się źle itp. A Ty analizujesz swoje działania? Wiesz, co jest dla Ciebie ważne? Wiesz, co chcesz zmienić w swoim życiu? Przeanalizuj swoje działanie!

Brak testów.

Warto testować różne pomysły i sprawdzać co działa. Bez działania nie ma efektów, więc masz co testować! Każde działanie można poprawić, coś zmienić itp. Warto testować wiele rzeczy. Warto zobaczyć, w czym się rozwijasz! Dzięki testom wiesz, co jest ważne i na co zwrócić uwagę przy swojej sprzedaży i marketingu.

Nieznajomość konkurencji.

Warto ją, chociaż obserwować i uczyć się od niej. Zobacz, co robi konkurencja i jakie ma problemy w swojej działalności. Wszystko wymaga pracy, ale  warto wiedzieć, co robi reszta na danym rynku.

Jakie są błędy małych biznesów według Ciebie?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie Ty błędy popełniasz?

Scroll to top