Kiedy asystent? Po co go zatrudniać i wdrażać?

Kiedy asystent Ci pomoże? Jakie są oznaki tego, że potrzebujesz asystenta?

Oto kilka oznak, że Twoja działalność potrzebuje asystenta! Warto się nad tym pochylić, jeżeli stajesz się niewolnikiem swoich działań! Masz wiele do zmiany, gdy zatrudniasz pomoc, ale to zwiększy Twój komfort życia!

Kiedy asystent?

Kiedy powinieneś to brać pod uwagę? Kiedy zatrudnić asystenta?

Twoja skrzynka mailowa jest za duża i pęka w szwach!

To zmora wielu internetowych biznesów. Gdy skrzynka jest za duża i nie masz nad nią kontroli to znak, że warto mieć kogoś, kto pomoże Ci w ogarnięciu jej w ciągu dnia. Asystent naprawdę pomaga w takich rzeczach. Nie musi on mieć, nie wiadomo, jakich umiejętności. Na maila potrafi odpisać każdy, gdy dobrze pozna dany biznes i jego produkty czy usługi. Dlatego warto może mieć takiego asystenta? Żeby odpowiadał na maile, a żebyś to zajął się rozwojem biznesu. Kiedy nie warto go wdrażać? Na pewno, gdy masz czas na wszystko. Zwłaszcza na początku. Potem gdy tego czasu będzie mniej, to trzeba wdrożyć kogoś takiego jak asystent, ale kiedy, to już Twoja decyzja.

Nie masz efektów pracy.

To także jest problem, gdy nie ma się nikogo do pracy. Nie zawsze wiadomo, co ma się robić. Zwłaszcza gdy biznes rośnie. Wtedy warto mieć asystenta, który ogarnie, co masz robić i pozwoli na to, abyś robił to, co do Ciebie należy. Nie każdy jest mistrzem pracy. Czasem trzeba i przedsiębiorcę trochę ustawić od pionu. Asystent w tym Ci pomoże. Czasem musi nas ktoś poprowadzić za rączkę, aby osiągać sukcesy. Może asystent Ci w tym pomoże? Może ktoś może Ci wskazać plan i co masz robić danego dnia. Nie każdy tego potrzebuje na początku, ale z czasem może warto mieć kogoś do pomocy. Zastanów się nad tym…

Za dużo pracujesz.

To także jest problem, bo można pracować długo i nie mieć efektów. To warto ustalić sobie z asystentem, co ma robić i kiedy przypominać o danych rzeczach. Nie każdy jest dobrze zorganizowany, więc asystent na pewno w tym pomoże. Ustalcie sobie, co każdy ma kontrolować i działajcie wspólnie. Wtedy będą rezultaty i działanie będzie bardziej skuteczne. Taka osoba potrafi bardzo pomóc i wskazać Ci plan do wdrożenia. Gdy nie masz efektów, to warto się nad tym zastanowić i sprawdzić, czy jest to dla Ciebie.

Zapominasz o wielu rzeczach.

To jest już coś, co ma wiele osób, gdy nie jest się zorganizowanym. Asystent to wtedy ogromna pomoc! Warto taką mieć, gdy sobie nie radzisz. Niekiedy dużo zapominamy, więc może potrzebujesz wtedy kogoś do pomocy? Może masz za dużo na głowie i nie wyrabiasz? Wtedy pomyśl o asystencie…

Masz za dużo na głowie.

Dobry asystent pomoże Ci w ogarnięciu planu dnia i działaniu! Gdy masz za dużo na głowie, to dobry współpracownik pomoże Ci to wszystko ogarnąć. Postaraj się zatrudnić kogoś, komu ufasz i stwórzcie plan na dane dni czy tygodnie, aby wszystko było dobrze zaplanowane i dawało efekty w postaci sprzedaży lub innych…

Nie masz czasu na odpoczynek.

Zaplanuj dzień z pomocnikiem i wtedy na pewno go znajdziesz. Odpoczynek jest ważny w biznesie, aby nabrać nowych sił i dalej działać skutecznie.

Asystent, ale kiedy jest on potrzebny? Napisz w komentarzu!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Chcesz mieć asystenta?

Piotr Szostak
Piotr Szostak
7 lat temu

Cześć ztych objawów może też oznaczać problemy z organizacją i zarzadzaniem czasem. Dodałbym jeszcze jeden punkt: Twoja firma zwiększyła znaczaco swoje przychody i nie może działać w starym modelu.

Scroll to top