Nie wiesz od czego zacząć?

Dlaczego nie wiesz od czego zacząć? Co sprawia, że ciągle myślisz, zamiast działać? 

Wiele osób chciałoby mieć miliony, ale komu chce się działać? Komu chcę się rozwijać i coś zmienić w swoim życiu na lepsze? Wiele z nas żyje w sferze marzeń i potem się smuci, że coś się nie spełniło… ale jak ma się spełnić, jak nie działasz i ciągle kombinujesz? 

Nie wiesz od czego zacząć?

Zacznij od podstaw czyli dobrego planu i celu. Bez tego nie ma co zaczynać. Potem wybierz odpowiednią niszę i zacznij się w niej rozwijać! Do tego potrzebna Ci jest odpowiednia motywacja do działania i systematyczność każdego dnia. Musisz nabrać nawyki, że codziennie działasz. Co chcesz zmienić w swoim życiu, dzięki pracy online? Co chcesz zacząć działać w Internecie? Jak wykorzystasz swoje możliwości i umiejętności? Może chcesz się zacząć rozwijać i coś zmienić, dzięki pracy w sieci? Ważne jest to, że masz cel i codziennie do niego dążysz, nie raz na tydzień! jak pokonać te swoje ograniczenia umysłowe? Co zmienić w swoim życiu, aby osiągnąć swoje marzenia? 

Jak już wspominałem… najważniejszy jest cel działania, aby wiedzieć w jakim kierunku ma się iść. Dokąd chcesz się wspiąć? Dlaczego chce Ci się coś zmieniać? Jaką masz motywację do działania? Wiele osób mówi, że się mu coś należy… ale nic Ci się nie należy, jeśli nie masz celu i do niego nie dążysz! Musisz precyzyjnie ogarnąć swoje cele na przykład poprzez metodę SMART.  Co dla Ciebie jest ważne w działaniu? Ja zmierzysz to, że idziesz w dobrym kierunku? Kiedy będziesz wiedział, że osiągniesz cel? Co chcesz zmienić w swoim myśleniu, aby dążyć do swoich celów? Jak konkretny masz cel? Wiesz już, że jest to bardzo ważne? To super! 

Potem określ taki cel, który jest możliwy do zdobycia. Podziel cel na mniejsze kawałki i zacznij pracować nad mniejszym celem. Łatwiej jest dojść do małego celu niż od razu do dużego. Na przykład chcesz zarabiać 10 tysięcy miesięcznie, to najpierw musisz zdobyć pierwsze 1000 złotych. I taki sobie cel ustal, że zarabiasz ten tysiąc i potem dajesz sobie większy cel… i tak do tego upragnionego celu! Nie wejdziesz na poziom 10, jeżeli jesteś na poziomie 5. Nie przeskoczysz tego! Trzeba dążyć do celu stopniowo, według swoich możliwości, dlatego ustalenie małego celu jest tak ważne! Mały cel łatwiej jest ogarnąć i łatwiej jest z nim działać systematycznie. Działaj po kolei, aby zbyt szybko się nie zniechęcić! 

Po tym, jak ogarniesz cel i podzielisz go na mniejsze cele, to zacznij działać! Co chyba jest najtrudniejsze! Musisz wiedzieć, co masz robić, ale bez działania nie ma wyników! Nie czekaj też, aż nagle się coś zmieni. Musisz zacząć, z tym, co masz i tyle! Na pewno nie raz będziesz się chciał poddać. Zacznij od nowa, jeśli temat Cię nie interesuje. Zobacz, czy dana nisza Cię interesuje. Zobacz, czy chcesz w niej działać bardzo długo. Bo sukces nie przyjdzie szybko… Popełnisz wiele pomyłek na swojej drodze, ale się nie poddawaj. Osiągniesz w końcu swój cel i nabierzesz jeszcze więcej motywacji! Nie ma co się poddawać po porażce! Rób wszystko, aby każdego dnia się rozwijać! 

Sprawdzaj, czy idziesz w dobrym kierunku. Czy działasz na tyle, aby sprawnie osiągnąć swoje cele? Czy to, co robisz, przynosi Ci nowe wyniki? Czy jednak musisz coś poprawić w swoim działaniu? Czy działasz w dobrym kierunku i sprawnie zmieniasz swoje cele, jeśli Cię nie jara działanie w danej niszy? Nie ma też co ciągle przeskakiwać z tematami, ale jak znajdziesz ten idealny to zaczniesz mocno działać! Zbliżasz się do celu, czy coś Ci brakuje? Bądź otwarty na nowości w niszy! Szukaj też inspiracji i motywacji do działania. Szukaj wsparcia mentora czy psychologa, jeśli tego potrzebujesz. To normalnie, że wszystkiego nie ogarniesz za jednym razem… Zacznij więc od dobrego celu i planu i zastosuj zmiany, jeśli trzeba! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top