Kiedy tweetować? Co według mnie jest w tym ważne?

Kiedy tweetować na swoim profilu? Jakie są moje doświadczenia? 

Prowadzenie Twittera nie jest łatwe i trzeba wielu działań, aby profil był naprawdę wartościowy. Na pewno nie ma co się poddawać, na początku, gdy nie ma się o tym pojęcia. Więc zadaj sobie pytanie:

Kiedy tweetować?

Zastanawiałeś się kiedy robić to lepiej, aby mieć zasięgi? 

Śledź statystyki. Sprawdzaj, kiedy masz najwięcej polubień. 

Warto sprawdzać, jakie treści są dla Ciebie przyjemne i przy okazji wartościowe dla Twojej niszy? Statystyki tylko dają Ci obraz tego, co warto dodawać na swój profil. Możesz oczywiście testować to, co sprawia, że ludzie więcej lajkują, ale to też zależy od tego, co publikujesz i ile publikujesz. Kiedy tweetować? To zależy, bo jak dodajesz jakieś porady, czy przemyślenia, to raczej nie ma to znaczenia. Jak już chcesz odpowiedzi od innych profili, to już musisz sprawdzić, kiedy ludzie najbardziej odpowiadają. Jak chcesz mieć dużo odpowiedzi, to sprawdź sobie kiedy jest najwięcej odpowiedzi. Czyli sprawdzaj sobie każdego dnia o podobnej godzinie, jak idzie z odpowiedziami. I staraj się dodawać wtedy podobne tematy, na przykład przez cały tydzień, ale o innej godzinie. Poprzez to sprawdź, kiedy masz najwięcej odpowiedzi. Tyle! Czy to trochę czasu zajmie? Na pewno! Ale warto zobaczyć, co jest dla Twoich obserwujących ważne. Sprawdzać, co przynosi Ci najwięcej efektów? Co sprawi, że będzie Ci się dobrze tworzyło profil? Musisz też wiedzieć, że nie musisz się stosować za każdym razem, że o godzinie 15.00 musisz coś dodać, bo nie będzie wyników… nie dajmy się zwariować. Możesz to zaplanować i sprawdzać przez wiele tygodni, co i kiedy jest ważne dla Twoich obserwujących. Masz wiele sposobów na to, co dostarczać niszy! Możesz być bardzo kreatywny, więc nie poddawaj się w tworzeniu dobrego profilu na Twitterze! 

Do kogo kierujesz swoje treści?

To też jest bardzo ważne. Musisz dobrze znać swoją niszę. Znać problemy i dostarczać rozwiązania. Na pewno nie ma lekko, bo wiele pracy Cię czeka, aby osiągnąć swoje cele w danym temacie. Ile wiesz o swojej niszy? Co jest dla niej ważne? Jakich potrzebuje rozwiązań? Jakie Ty jesteś w stanie rozwiązać problemy w danym temacie? Masz pomysł na swoje działania na Twitterze? Czym chcesz się wyróżnić? Masz wiele do pokazania? Masz wiele pomysłów? Więc zacznij naprawdę dobrze rozwijać swój profil! Na pewno nie jest łatwo na początku, gdy nic nie wiesz o niszy, ale wszystkiego może się nauczyć i dojść do idealnych rozwiązań!  Na pewno nie będzie to w ciągu tygodnia, ale nie ma co się poddawać! Masz w tych czasach tyle możliwości i jak Twitter Ci nie podejdzie, to masz inne sposoby na dotarcie do ludzi! Ja bardzo lubię Twittera i rozwijam go długo. Jak Ty sobie z tym radzisz? Lubisz tweetować i dostarczać ludziom wartości? Masz wiele możliwości, więc nie poddawaj się na początku swoich działań! 

Nie możesz się poddawać. Warto być konsekwentnym. Kiedy Ty jesteś aktywny?

No właśnie! Wiele z nas się za szybko poddaje. Nie możesz działać tydzień i liczyć na super efekty. To zależy do niszy, ale to kilka miesięcy dobrej pracy, aby sprawdzić, czy to jest dla Ciebie! Nie każdemu podoba się ta społeczność. Nie każdemu podchodzi ten krótki tryb pisania. Jednej woli się wypowiedzieć długi i  robi bloga, a drugi woli Twittera i tą jego ograniczoną ilość znaków. Jak Ty sobie wyobrażasz swoje działanie? Czy będziesz konsekwentny w tym, co robisz? Czy zabierzesz się za Twittera naprawdę dobrze? Jeśli nie, to nie zaczynaj! Zacznij od dobrego poznania niszy i nie czekaj na idealny moment. Najlepiej zacznij teraz i zrób jedną rzecz: załóż konto i jutro zacznij dostarczać ludziom wartość! Tyle! Ważny jest pierwszy krok i to kolejne, dzięki którym nabierzesz rozpędu! Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest ważne w działaniu na Twitterze? Czemu chcesz spróbować? Jakie chcesz dzięki temu osiągnąć cele? Zastanów się nad tym i zacznij teraz! Nie za tydzień czy miesiąc! Zrozumiałeś? Poza tym musisz wiedzieć, kiedy jesteś aktywnym, aby odpowiadać. Bo co z tego, że zadasz pytanie, skoro nie będziesz ich czytał. To też musisz dopasować do siebie. To kiedy twittować, też jest połączone z tym, kiedy Ty jesteś aktywny. Bo co z takim profilem, gdzie nie ma aktywności? Nic! To ważne, aby osiągnąć swoje pierwsze sukcesy na profilu. Powodzenia! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie Ty masz doświadczenia?

Scroll to top