Jak mieć więcej klientów? #2 Co warto wiedzieć na początku?

Jak mieć więcej klientów, aby biznes się rozwijał i był coraz bardziej dochodowy?

Oto kilka przykładów jak mieć więcej klientów… wydają się to proste zadania, ale żeby one działały, to trzeba wiele pracy i poznawania swojej branży! Czeka Cię na początku sporo pracy, więc do dzieła!

Jak mieć więcej klientów? Zastanów się!

Co zrobić, aby każdego dnia pomału wzrastać? Robić coś w kierunku sukcesu online?

Strona WWW i blog.

To dzisiaj podstawa! Strona ma przyciągać klientów, a blog budować relację i społeczność wokół Twojego biznesu. To wszystko wymaga ogromu pracy, ale warto…

Strona WWW ma dobrze konwertować i dawać Ci jak najwięcej klientów. Musisz nauczyć się zbierać ludzi na swoją stronę i zamieniać ich na klientów. To wydaje się proste, ale wcale takie nie jest. To wszystko wymaga pracy nad każdym elementem strony! Bez dobrego poznania klientów nie uda Ci się stworzyć odpowiedniej  strony WWW, która będzie konwertowała i robiła, co trzeba.

Zatem blog ma Ci w tym pomagać i dawać Ci przyjemność z dzielenia się wiedzą. To też wydaje się łatwe, ale spróbuj pisać co parę dni czy codziennie i zobaczysz jakie to „proste”… Rób wszystko, aby przyciągać do siebie klientów i spraw, by kupowali jak najczęściej. To nie jest zawsze proste, ale trzeba zachęcać ludzi do skorzystania ze swojej oferty. Jak TY rozwijasz swoją stronę internetową i blog?

Poznaj dobrze niszę.

Ile razy ja o tym piszę! To podstawa, a wiele ludzi tego nie robi i wymyśla produkt czy usługę bez namysłu, czy nisza tego potrzebuje. Jak tak można! Właśnie uczę Cię tego co należy robić, a Ty pewnie zaraz o tym zapomnisz i zrobisz swoje! Prawda?

No właśnie, jak możesz o tym zapominać? Biznes wymaga na początku analizy i zastanowienia, a nie stękania, że się nie udało! Weź się do roboty i zrób to, co do Ciebie należy! Wiesz, co masz robić na początku! Jeżeli tak to, zrób to jak najszybciej i zacznij działalność już dziś! Poznaj niszę, zanim zaczniesz w niej działać. To mega ważne, a wiele osób nie korzysta z tej wiedzy!

Gdzie są klienci?

Wiesz? Jak ich będziesz zdobywać? Wiesz, gdzie się znajdują? Jakie masz dla nich korzyści? Zadaj sobie te pytania i odpowiedz sobie szczerze, jak znajdziesz swoich klientów w niszy. To wymaga także zastanowienia, ale opłaci Ci się ta praca na początku działania. Gdzie możesz zdobyć swoich pierwszych klientów? W jakich miejscach się oni znajdują? Warto mieć tę wiedzę i zacząć z niej korzystać. Na początku będzie ciężko o informację o swojej grupie docelowej, ale trzeba nad tym pracować.

Kampania reklamowa i marketingowa.

To już wyższa szkoła działania w biznesie i jego promocji i często wymaga kogoś do tego, gdy się na tym nie znasz. Możesz się także tego nauczyć od innych poprzez analizę i odpowiednia zdobywanie wiedzy. Wszystkiego można się nauczyć. Trzeba tylko chcieć i dać sobie na wszystko czas. Dobra kampania wymaga czasu, zwłaszcza na początku, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Możesz to zrobić sam, bazując na innych lub zlecić to innej osobie. Ale warto znać podstawy.

Odpowiednia sprzedaż i dobry marketing.

To także warto robić i nie poddawać się za szybko. Trzeba działać i to natychmiast. Nie jutro czy za tydzień.

TERAZ!

Zrób wszystko, aby zrozumieć marketing i sprzedaż w swojej branży i stosować się do rad lepszych od siebie. Zobacz, jak działają inni i testuj to u siebie. Tylko wtedy uda Ci się osiągnąć coś naprawdę wielkiego. Praca nad biznesem jest bardzo ważna, aby stworzyć przewagę konkurencyjną w swojej niszy.

Do dzieła!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty rozwijasz swoją działalność?

Scroll to top