Ekstra produktywność, czyli jak być osobą z efektami?

Jak wygląda ekstra produktywność? Co powoduje, że jesteśmy produktywni i nie mamy problemu z działaniem?

Wpis także dla mnie i dla każdego początkującego, który chce działać naprawdę wytrwale i osiągnąć cele w swoim tempie. Na pewno nie będzie Ci lekko, ale nie można się poddawać. Będzie naprawdę różnie, ale trzeba wytrzymać najgorsze działać mimo przeszkód!

Czym jest ekstra produktywność?

Jak działać naprawdę skutecznie? Co powoduje, że masz wyniki?

Odpowiedni odpoczynek.

Bez tego nie jesteś produktywny i nie masz siły do działania. Według mnie trzeba się wysypiać i odpoczywać w dobry sposób, aby mieć siłę. Bez energii nie ma takich efektów, jakbyś chciał mieć. Musisz dobrze poznać ile musisz spać i odpoczywać, aby być produktywny. To bardzo ważne, aby dobrze rozpoznać swoje ciało i wiedzieć, jak i kiedy odpoczywać. Zastanów się nad tym, kiedy działasz z super energią i kiedy jej nie masz. Każdy jest inny, więc musisz to zobaczyć u siebie. Nie powiem Ci ile masz spać, aby wszystko szło dobrze i żebyś miał energię. Musisz u siebie wszystko przetestować!

Nawyki.

Czyli musisz wiedzieć kiedy wstajesz, kiedy zaczynasz pracę, kiedy odpoczywasz i tak dalej. Nawyki są bardzo ważne w budowie produktywnej pracy. To one powodują, że działasz lub nie działasz. Budowa nawyków jest trudna, ale nie można się poddawać, tylko działać mimo przeciwności. Budowa nawyków to długi proces, ale warto będzie działać, aby mieć efekty w życiu i ebiznesie. Ekstra produktywność nie wytworzy się sama! Do dzieła więc! Nie poddawaj się! Jakie nawyki w najbliższym czasie ty ogarniesz?

Ciągła nauka i budowa doświadczenia oraz praktyka.

Nie możesz się nie uczyć. Codziennie coś nowego do nauki musisz mieć. Musisz to stosować i wcielać w życie, to czego się dowiedziałeś. Tyle i aż tyle, bo wiedza i praktyka sprawia, że jesteś bardziej efektywny w pracy i idzie Ci szybciej, gdy masz dane umiejętności. To jedno z drugim się napędza i sprawia, że jest bardzo dobrze. Zastanów się nad tym, czego Ty chcesz się nauczyć? Co chcesz zrobić, aby osiągnąć swoje cele?>

Delegowanie.

Często nie umie się wszystkiego, więc trzeba to zlecić innym, aby zrobili to szybko i profesjonalnie. Nie umie się wszystkiego. Chyba, że nauczysz się samemu, ale to zajmuje cenny czas. Wszystko trzeba dobrze przemyśleć, aby biznes działał. Zdecyduj sam… co możesz delegować w swoim życiu? Komu możesz zaufać?

Ćwiczenia fizyczne, aby odpoczywało ciało i treningi relaksacyjne, aby odpoczął umysł.

To bardzo pomaga w działaniu. Warto ćwiczyć ciało i umysł. Ale to wymaga konsekwencji i jest z tym różnie u mnie. Jak u każdego innego… Trzeba jakoś zdobyć nawyk codziennych ćwiczeń i ruchu. Nie musi być to nie wiadomo co na początku. Szybszy spacer też jest dobry i nie ma z tym żadnego problemu. Ważne jest, abyś się ruszał (a pewnie dużo siedzisz pracując). Do tego treningi relaksacyjne są dobre, aby oczyścić umysł i dać odpocząć nerwom. Ja stosuję trening autogenny Schultza. Są inne… wypróbuj to, co dla Ciebie jest najlepsze. Na pewno warto się ruszać, gdy pracuje się przy biurku!

Praca w czasie pracy i odpoczynek w czasie odpoczynku.

Musisz to rozgraniczyć i wiedzieć kiedy pracujesz, a kiedy odpoczywasz. Z tym u mnie jest także różnie, ale trzeba się tego nauczyć w końcu. Postaraj się, aby pracować i odpoczywać jak najlepiej. Wiele osób nie umie tego robić.

Terminy.

To chyba każdego motywuje do działania i produktywności. Ale nie warto odkładać wszystkiego na koniec. Każdy jest inni i działa trochę inaczej. Musisz poznać to, jak Ty działasz i zobacz, kiedy terminy zadań przyciskają Cię i masz ekstra produktywność.

Lista TO-DO.

To proste, to lista tego co masz zrobić każdego dnia. Ustal jej priorytety i zacznij działać z planem. Tyle, a często jest to najtrudniejsze.

Jak u Ciebie wygląda ekstra produktywność?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty działasz?

Scroll to top