Czy warto mieć duże oczekiwania?

Czy warto mieć duże oczekiwania? Zastanawiałeś się nad tym? 

Mamy często dużo oczekiwania co do siebie i do tego, co ma się stać… ale czy warto mieć duże oczekiwania? Czy warto pracować ponad siły i kombinować, byle tylko spełnić swoje wygórowane oczekiwania? 

Czy warto mieć duże oczekiwania?

To chyba zależy od tego, co Ty robisz i jakie masz co do siebie oczekiwania? Czy Twoje oczekiwania pozwalają Ci osiągnąć cel czy je blokują? Trzeba się nad tym zastanowić, co dla Ciebie jest ważne i co chcesz osiągnąć w życiu! Czy prowadzą Cię one do bólu i frustracji i nie wiesz, co dalej? Zastanów się nad tym dobrze! Jak zwykle wszystko zależy do Twoich upodobań i o d tego, co Cię motywuje. Co Ty oczekujesz od siebie? Co robisz, aby osiągnąć swoje cele? Czy za bardzo na siebie naciskasz, czy starasz się działać skutecznie? Czy robisz tyle na ile pozwala Ci Twój organizm i mentalność? Warto robić dużo, ale masz limity, jak każdy inny. Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest ważne w życiu? Naciskanie i frustracja, czy wolne, ale zaplanowanie działania, które przybliżają Cię do celu? Warto działać w swoim tempie, jeśli nic na Ciebie nie naciska. Zastanów się nad tym, jaka jest Twoja sytuacja i ile masz czasu na działanie. Zobacz, że nie musisz naciskać, aby osiągać sukcesy. Znajdź w sobie tylko wewnętrzna motywacją, która napędza Cię pomimo braku chęci czy sił… Masz taką motywację? Wiesz, co Tobą kieruje? Czy kieruje Tobą sukcesy czy zbytnie naciskanie? Mało kto ma na tyle sił, aby tylko poprzez naciski coś osiągnąć. Nie jesteśmy robotami. masz tylko 24 godziny i musisz spać, jeść i odpoczywać! 

Czy Ty na siebie naciskasz? jakie to ma skutki? Pozytywne czy negatywne? Niekiedy duże oczekiwania motywują, ale trzeba mieć na uwadze swoje limity. Jak jest u Ciebie? Czy naciski Cię motywują czy spowalniają? Może wolisz myśleć zawsze pozytywnie, co nie zawsze się udaje? Ja w sumie jesteś bardzo ambitny i czasem nacisk mnie motywuje, a jak jest u Ciebie? Naciskasz za dużo, czy jednak sobie odpuszczę od czasu do czasu. Ciągłe naciskanie też nie jest dobre dla Twojej energii. To, że działasz, nie zawsze daje wyniki i gdy zbyt dużo naciskasz to tylko pojawiają się obawy i frustracje. I to czasem jest ciężkie do pokonania i trzeba nieraz chwilę odczekać, aż pojawi się znowu motywacja. Jeśli masz dużo na głowie, to jakoś się odbije na Twoim działaniu. U mnie tak jest, gdy zbyt dużo chce zrobić  i potem się nie ma efektów, to staje się przygnębiony. Ciężko się działa i ciężko się rozwija, gdy tylko przygniatasz się obowiązkami. Trzeba dobrze zrozumieć siebie i poznać samego siebie, aby wiedzieć, kiedy odpuścić i dać sobie chwilę na przemyślenie sprawy czy odpoczynek…. 

Czy ustalasz sobie dobre cele, które nie przygniatają Cię do końca? Warto mieć trochę mniejsze cele, które motywują i nie powodują przygniecenia. Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest ważne? Co masz do osiągnięcia? Nie wszystko pójdzie gładko, więc przygotuj się na wiele pracy! I  nie twórz celów, które są zbyt duże! Na pewno trzeba się przygotować na to, że czasem trzeba zmienić swoje działania i trochę odpuścić. Zobacz, czy chwila przerwy powoduje, że masz więcej siły gdy wracasz do działań? Skup się na tym, aby działać i się rozwijać. Będzie ciężko, ale jak masz określone co możesz, a co nie, to w końcu osiągniesz swoje cele i nie będziesz nimi przytłoczony. Zobacz, ile już osiągnąłeś i przypominaj sobie o tym w gorszych chwilach. Zobacz, że możesz wiele zdobyć ciężką pracą! Ale wszystko w swoim tempie i według swoich możliwości! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top