Ciężka praca to nie wszystko! Co jeszcze jest ważne w życiu?

Czy ciężka praca to nie wszystko? Czy sama ciężka praca wystarczy? To dobre pytanie!

Wiele osób mówi o ciężkiej pracy. Co to tak naprawdę oznacza? Czy sama ciężka praca pokona talent, czy kogoś, kto jest stworzony pod dany zawód? Bo nie każdy ma predyspozycje do danego zawodu. Czy ciężką pracę możesz pokonać talent? 

Czy ciężka praca to nie wszystko? 

No właśnie! Czy ciężka praca daje Ci od razu wyniki? Nie! Bo ciężka praca, to ciężka praca i trzeba zrobić wszystko, aby działać i rozwijać się w danym temacie. Samą ciężką pracą według mnie można osiągnąć bardzo wiele. Co o tym myślisz? Czy pracujesz ciężko? Czy masz odpowiednie cele, które Cię napędzają do działania? One bardzo pomagają w cięższych chwilach, gdy czujesz zwątpienie. Czymś trzeba karmić swoją motywację. Czy to pracą nad sobą, czy właśnie ciężką pracą? A jak zaczniesz widzieć efekty i zobaczysz, że idzie Ci dobrze, to ciężka praca zamieni się w przyjemność! Bo dzięki swojej pracy można osiągnąć bardzo duże efekty. Nic jednak nie przyjdzie samo! Więc zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest ważna w Twoich pasjach? Czy masz na tyle wiedzy, aby osiągać pierwsze sukcesy? Wiesz, co jest dla Ciebie ważne? Czy ciężka praca to nie wszystko? Czy nie potrzeba jeszcze planu i pracy nad motywacją? To też jest ważne, aby ogarnąć sukces w swojej dziedzinie. Musisz mieć też pomysł na siebie. Wiedzieć, do czego się dąży i tak dalej… 

Ciężką pracą można osiągnąć bardzo wiele i dzięki niej masz coraz większe efekty i chce Ci się coraz bardziej działać! Na pewno nie będzie to łatwe zadanie, bo niewiele z nas wytrwa w trudzie działania. Nie wiele z nas chce się rozwijać i pokonać swoje lęki. Nie wiele z nas pracuje nad sobą, aby zdobyć kolejne szczyty. I to jest problem! Nie każdy chce się zmieniać. I to jest zupełnie okej, ale jak chcesz być coraz lepszy w tym, co robisz, to zmiana siebie jest nieunikniona. A bo tu trzeba pracować nad pewnością siebie czy motywacją. A to trzeba uwierzyć w siebie i zacząć pracować nad nawykami i tak dalej… Nic nie przychodzi samo i często ciężka praca to tylko kawałek tortu. Tutaj trzeba działać każdego dnia i pracować nad sobą, aby być coraz lepszym specjalistą! Więc nie będzie Ci zawsze lekko osiągnąć swoje cele. Bo przyjdą chwile zwątpienia i wtedy nie chce się działać. I co z ciężką pracą? Nie będzie pracy, to nie będzie efektów! Więc przy ciężkiej pracy ważna też jest rozbudowa siebie samego, jako ekspert w danym temacie. Aby umieć dotrzeć do ludzi! Aby budować relację, aby uczyć się i poszerzać swoje dodatkowe kompetencje.

Zastanów się, jakich umiejętności potrzebujesz, aby osiągnąć swoje cele? Jakie zmiany chcesz ogarnąć, aby być coraz lepszy w tym, co robisz? Dołóż rozwój i ciężką oraz wytrwałą pracę i zaczniesz mieć wyniki. Nie licz na to, że sama ciężka praca wystarczy, bo trzeba mieć też ogrom w głowie, aby coś ogarnąć w swoim życiu. Bo może Ci się wydawać, że robisz dużo, a nie będzie efektów. Bo są tacy, co mają dużo do roboty, a nie mają wyników. Bo siedzenie przed portalami społecznościowymi i czytanie i uczenie się bez praktyki nic Ci nie da. Oznacz cel i plan i zacznij realizować to, co sobie wyznaczyłeś. Nic samo się nie zmieni! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Dużo pracujesz nad sobą?
Jak Ci to pomaga w byciu coraz lepszym specjalistą?

Scroll to top